live
Новини » Світ

Китай побачив загрозу безпеці у проході корабля США біля спірних островів

Прохід есмінця США Dewey поблизу спірних островів Спратлі в Південнокитайському морі викликав різку реакцію з боку Пекіна. В оприлюдненій у четвер, 25 травня, заяві міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки (КНР) дії американського флоту в цьому районі «без згоди» на те Пекіна назвали неприйнятними.

Про це повідомляє «Тиждень» з посиланням на інформагенцію AFP.

«Такі дії, вчинені кораблем США, підривають суверенітет Китаю та його безпекові інтереси», – наголошується в заяві речника китайського зовнішньополітичного відомства.

Представник МЗС КНР закликав американських військових припинити подібні акції в акваторії Південнокитайського моря, яку Китай вважає своєю. На думку Пекіна, «провокаційні дії» також шкодять мирові та безпеці в регіоні й можуть негативно позначитися на співпраці між двома країнами.

Американські військові не вважають прохід свого корабля поблизу спірних островів чимось провокаційним.

«Такі операції проводяться у відповідності з міжнародним правом», – заявив речник Пентагону Джефф Девіс в інтерв’ю телеканалу CNN.

В американському оборонному відомстві вказали на те, що згідно з міжнародним правом ця акваторія вважається частиною міжнародних вод, тож жодних порушень у діях американських військових не було.

Есмінець Dewey 25 травня наблизився на відстань 12 морських миль від одного з островів Спратлі. За президентства Барака Обами американські військові нерідко проводили подібні операції в даному регіоні. Однак це – перша така операція з часу приходу до влади Дональда Трампа.

Китай на всіх семи штучних островах архіпелагу Спратлі у Південнокитайському морі розмістив системи протиракетної і протиповітряної оборони.

Loading...