Новини » Суспільство

Скульптура «Сидяча балерина» у Нью-Йорку – плагіат роботи української художниці?

Надувна інсталяція під назвою «Сидяча балерина», встановлена ​​біля Рокфеллер-центру в Нью-Йорку

14-метрова надувна інсталяція під назвою «Сидяча балерина», встановлена ​​недавно біля Рокфеллер-центру в Нью-Йорку, є збільшеною копією порцелянової статуетки, створеної українським скульптором, випускницею Одеського художнього училища імені Грекова Оксаною Жникруп (1931-1993 рр.).

На це звернув увагу грузинський художник Ладо Почхуа, який звинуватив автора інсталяції, художника Джеффа Кунса в плагіаті, – повідомляє Думская.

Порцелянова статуетка, створена українським скульптором, випускницею Одеського художнього училища імені Грекова Оксаною Жникруп
Порцелянова статуетка, створена українським скульптором, випускницею Одеського художнього училища імені Грекова Оксаною Жникруп

«На відміну від шановного Ладо, не вважаю Кунса бездарним, і навіть радий, що він так популяризує українське мистецтво. Сподіваюся, він вказав джерело. Якщо забув, то я порекомендував би державі Україна подати на нього в суд. Авторські права Оксани Жникруп ще діють, у неї начебто є спадкоємці. процес може бути гучним, як саме безсмертне ім’я Кунса. І країні такий-сякий піар перепаде – Америка з подивом виявить, що у нас є не тільки війна і корупція, а й мистецтво», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці художник Олександр Ройтбурт. Під інсталяцією є підпис, що це репліка порцелянової статуетки сидячої балерини, знайденої на російській фабриці на рубежі XX століття.

Сам Кунс стверджує, що його творіння – «репліка сталевої статуетки сидячої балерини з серії Antiquity».

За допомогою скульптури Кунс хоче привернути увагу до організації The International Center for Missing & Exploited Children, яка бореться з викраденням і експлуатацією дітей.

Скульптура стоятиме в Рокфеллеровському центрі до 2 червня.

Оксана Жникруп народилася 31 січня 1931 року в Читі. Закінчила скульптурне відділення Одеського художнього училища ім. М. Грекова (1948-52). Після закінчення училища отримала розподіл на Барановський фарфоровий завод (працювала там з 1952 по 1954 рік). З 1955 по 1987 рр. працювала скульптором на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі (КЕКХЗ), там створила низку форм посуду, розписів і малюнків деколей.

Фарфорова скульптура «Балерина Леночка на пуфику» була створена у 1974 році.Loading...