Новини » Регіони 146

На Тернопільщині відкрили унікальний форт-музей Cічових стрільців

На Тернопільщині відкрили унікальний форт-музей Cічових стрільців

Унікальний форт-музей січових стрільців відкрили поблизу села Бурканів Теребовлянського району на Тернопільщині.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі облдержадміністрації.

Форт-музей створили на базі відновленого бункеру Больцано часів Першої світової війни, який був укріпленим пунктом австрійської армії та Українських Січових стрільців. Військовий об’єкт, аналогів якому, за словами його дослідників, в Україні немає, буквально викопувала з-під землі група тернопільських ентузіастів.

Ініціатива відновлення бункера належить тернопільському історику, краєзнавцю Сергію Ткачову. Ідею підтримала Теребовлянська райдержадміністрація.

Масштабні роботи з реконструкції розпочали минулого року. Згодом на базі відновленого бункеру вирішили створити форт-музей Січових стрільців.

У ньому у відкритому доступі можна ознайомитися з історією легіону УСС. Зокрема, на повноколірних банерах та інших інформаційних матеріалах описані бої Січових стрільців у регіоні, а також події на Тернопільщині у роки Першої світової війни.

«Сьогодні відкрили незвичний музей – без дверей і вікон, без таблички «Режим роботи». Заходьте в будь-який зручний для вас час. Поки що мрією залишається озвучення бункера – аби ви могли натиснути «кнопку-ґудзик» і оглянути фото під супровід пісень Січових стрільців», – написав у Facebook Сергій Ткачов.

Також за задумом керівництва облдержадміністрації фортифікаційна споруда в Бурканові в майбутньому має стати базовим табором для військово-патріотичного вишколу молоді.

На Тернопільщині відкрили унікальний форт-музей Cічових стрільців
На Тернопільщині відкрили унікальний форт-музей Cічових стрільців

Довідка IA ZIK.

Бункер бригади Больцано Бурканівського укріпленого району австро-угорської армії створювали впродовж восьми місяців 1915-1916 років. Він відігравав важливу роль у боях на лінії ріки Стрипа.

Вісім місяців австро-угорські війська та «усусуси» укріплювали правий берег Стрипи і створили так званий Бурканівський укріпрайон. Свого часу його навіть відвідував кайзер Німеччини Вільгельм ІІ.

Нині залишився напівзруйнований командний пункт 132-ої піхотної бригади під назвою «Бригада Больцано». Такий напис латиною можна побачити і на стінах бункера – назва дана за прізвищем командира бригади, полковника Больцано.

Збереглося фото бункера 1917 року, з якого і стало відомо, який вигляд він тоді мав.

загрузка...
загрузка...
Loading...