Новини » Політика 24 травня, 2017, 6:30
Чим запам’ятався рік генпрокурора Юрія Луценка, - огляд преси

У середу генпрокурор виступить у Верховній Раді з нагоди річниці на посаді. Про що має говорити Юрій Луценко в парламенті і як можна оцінити рік роботи генпрокурора на посаді, аналізує газета «День».

Про це йдеться в огляді преси від Радіо Свобода.

Експерти видання переконують, що за цей рік Луценко запам’ятався гучними заявами. Однак українці можуть оцінити піар-акції генпрокурора за цей рік, але не можуть оцінити його здобутків. Існує дуже багато проанонсованих, розрекламованих, розкручених у ЗМІ начебто здобутків Генпрокуратури, але немає ніякої інформації про реальні кроки, які за цим мали б стояти. За цей рік, як говорять у самій Генпрокуратурі, було затримано близько тисячі хабарників, але лише 20 справ передано до суду. Водночас, про що говорить Юрій Луценко, стосується виключно слідства. Але це не є головною функцією Генпрокуратури. Її функція – це нагляд за збереженням законів, проведення оперативно-розшукової діяльності. Про те, як тут зарекомендувала себе Генпрокуратура, досліджувала газета «День».

Нацагентство з питань запобігання корупції усе ще не перевірило електронні декларації чиновників, подані минулого року, стверджує газета «Україна молода». Перевірені лише одиниці з кількох сотень тисяч декларацій. Якщо такі темпи збережуться й надалі, то це означатиме, що повна перевірка поточного, 2017 року, триватиме аж 10 тисяч років. За цей період часу накопичаться нові декларації, і як з цим даватиме собі раду апарат агенства спрогнозувати важко. Втім, є ще один нюанс: перевірені декларації були перевірені лише на своєчасність подачі. Тоді як по суті (тобто щодо правильності заповнення та повноти наданих відомостей) не перевірено поки що жодної декларації. У зв’язку з цим у газетярів виникає питання – як, усвідомлюючи всю навалу проблем, які супроводжуватимуть перевірку декларацій, можна було встановлювати чіткі дедлайни та публічно обіцяти завершення такої перевірки до певного числа? Звичайно, для того, щоб декларації перевіряли вчасно і в достатніх обсягах, необхідна певна автоматизація цього процесу. Про те, чому її немає, йдеться в статті «Довго запрягають».

У цьому ж числі «Україна молода» нагадує, що п’ятирічний термін повноважень уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської закінчився ще наприкінці квітня. Однак парламент не поспішає призначити дати виборів омбудсмена. Відомо лише, що таємне голосування має відбутися не пізніше 6 червня. І байдуже, що низка міжнародних правозахисних організацій закликає Верховну Раду провести конкурс з обрання уповноваженого прозоро і відкрито, адже невизначеність із датою проведення цього обрання засвідчує підкилимні домовленості різних груп впливу і політичних сил у владному трикутнику: Верховна Рада – Кабінет міністрів – Адміністрація президента. Докладніше «Україна молода» розповідає в матеріалі «Омбудсманіада».

Газета «Голос України» стверджує, що російські окупанти продовжують перетворювати Крим у військову базу. Цікаво, що на українському півострові вони розміщують здебільшого військові частини, які мають здійснювати дії наступального, а не оборонного, характеру. Проти кого мають виступити ці частини, досліджували експерти парламентської газети.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 10:15 :47