вівторок, 23 травня, 2017, 3:02 Суспільство
Вчені назвали новий тип планет

В небесах є щось нове, що називається «синестія», згідно з планетарним вченим Саймону Локку з Гарвардського університету і Сарі Стюарт з Каліфорнійського університету. Синестія, вважають вони, являє собою величезну обертову масу у формі пончика з гарячою випаровуваною породою, утворену як об’єкти розміром з планету, які врізаються один в одного.

Планети, такі як Земля, Марс і Венера, сформувалися на початку існування нашої Сонячної системи, коли менші об’єкти стикалися один з одним, – повідомляє telegraf.com.ua.

Ученые назвали новый тип планет

І одного разу, на початку своєї історії, сама Земля була швидше синестією, сказала Стюарт, яка є професором кафедри Землі і планетних наук в Каліфорнійському університеті в Девісі. Локк, який є аспірантом в Гарварді, і Стюарт вивчають, як планети можуть утворитися з серії гігантських ударів. Сучасні теорії утворення планет стверджують, що скелясті планети, такі як Земля, Марс і Венера, сформувалися на початку існування нашої Сонячної системи, коли менші об’єкти стикалися один з одним. Ці сутички були настільки сильними, що отримані тіла розплавилися і частково випарились, в кінцевому рахунку охолоджуючи і зміцнюючись на (майже) сферичних планетах, які ми знаємо сьогодні.

Локк і Стюарт особливо зацікавлені в зіткненнях між обертовими об’єктами. Обертовий об’єкт має кутовим моментом, який повинен бути збережений при зіткненні. Думайте про фігуриста, що обертається на льоду: якщо він простягає руки, то уповільнює швидкість свого обертання, і щоб швидше обертатися, він міцно тримає руки. Його кутовий момент той же.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:36:47