Новини » Суспільство 23 травня, 2017, 5:05
Фриз вважає, що в українській армії потрібно скасувати обмеження для жінок

Народний депутат з фракції БПП Ірина Фриз вважає, що в Україні потрібно скасувати обмеження для жінок і передбачити рівні з чоловіками вікові умови проходження військової служби за контрактом.

Про це депутат написала на своїй сторінці у Facebook, – повідомляє ua.today.

Ограничения для женщин в украинской армии нужно отменить - И.Фриз

«Окремі положення чинного Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» порушують рекомендації Комітету з питань жінок у збройних силах НАТО», – написала вона.

Фриз навела приклад, що зараз для жінок контракт можливий у віці 18-40 років, а для чоловіків такого обмеження немає. При цьому, за її словами, граничний вік перебування в запасі військовозобов’язаних-жінок (незалежно від присвоєних їм військових звань) становить 50 років, тобто жінки у віці від 40 до 50 років (на відміну від чоловіків) позбавлені можливості укласти контракт на проходження військової служби.

«Отже, ми хочемо надати особам обох статей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі», – зазначила нардеп.

Крім того, народний депутат надала ще один приклад. «Максимальний вік перебування в запасі для чоловіків становить 65 років (для вищого офіцерського складу), для жінок – 50. Тому, чоловіки можуть проходити військову службу в запасі на 15 років довше ніж жінки. Це обмежує можливості отримання жінками наступних військових звань за вислугою років. Оскільки пенсія враховує військове звання, жінки потенційно будуть мати більш низьку пенсію. Відповідно, ми хочемо усунути необґрунтовані обмеження по службі жінок у військовому запасі», – розповіла вона.

Фриз також зазначила, що незважаючи на наявність поки перешкод, які потребують комплексного зміну законів, Міністерство оборони прийняло кілька рішень на рівні наказів, які вже дозволили поліпшити ситуацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:53 :50