live
Новини » Політика 23

Дослідити, скільки коштів вивів з України Янукович – непросто, – голова «Transparency Internationa»

Ми чули різні цифри щодо коштів, які вивів з України Янукович. Зокрема, йшлося і про 300 мільярдів доларів, і про 100 мільярдів. Однак, скільки ж грошей має бути повернено українській державі від цієї особи, нікому невідомо.

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив голова правління глобального антикорупційного руху «Transparency International» Хосе Угас.

«Конфіскація і повернення активів ­– це один із наслідків притягнення до відповідальності осіб, причетних до корупції. Мова йде про тисячі та мільярди доларів, які виводилися з країни заради збагачення однієї особи чи групи осіб. У випадку Януковича, власне сьогодні я питався у Генпрокурора, яка ж цифра? Адже ми чули і про 300 мільярдів доларів, і про 100 мільярдів, і нещодавно я чув про 7 мільярдів доларів. Тому навіть не зрозуміло, скільки ж грошей від цієї особи має бути повернено українській державі», – каже гість програми.

Зокрема, Хосе Угас додає, що немає жодної причини, чому Україна не може скористатися Конвенцією ООН проти корупції для розслідування резонансної справи щодо Януковича.

«Те, що відбулося в Україні – це власне і є топ-корупція, адже йдеться про потужних осіб та про мільярди доларів. Зокрема, гроші, які вони вивели, однозначно, мають вплив на права людини та на повсякденне життя мільйонів українців. Відповідно, Конвенції ООН проти корупції існує для того, аби допомагати державам, які є її підписантами краще та ефективніше повертати вкрадені активи. Тому, якщо українські прокурори та слідчі використовуватимуть цей документ, то я переконаний, що їхні спроможності з повернення активів чи притягнення до кримінальної відповідальності Януковича, лише зміцняться», – зазначив голова «Transparency International».

Окрім цього, Хосе Угас зауважив, що грошові потоки, які виводяться за межі держави, в Україні повинна розслідувати фінрозвідка.

«Звісно, це не просте завдання, адже Янукович використовував різні офшорні компанії. Але у фінрозвідки сьогодні є усі засоби, аби піти за цими коштами і підняти завісу стосовно офшорних компаній та дізнатися хто ж насправді за ними стоїть», – каже Хосе Угас.  

Loading...
Loading...
Loading...