Новини » Економіка 22 травня, 2017, 20:30
Україна має визнати, що її пенсійний фонд – банкрут, – нардеп

Потрібно визнати банкрутство української пенсійної системи і перейти на нову модель. Можливо, була б доречна реформа на кшталт азійської системи, де немає пенсій, а є тільки відрахування для військовослужбовців.

Таку думку висловив народний депутат України Олександр Опанасенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«Запропонована сьогодні пенсійна реформа – це, насправді, не реформа, а тільки латання дірок. Адже вона не вирішує головних проблем пенсійного забезпечення, а тільки створює видимість роботи уряду, парламенту та Президента та дає їм можливість за два роки до виборів хоч щось показати найсумліннішому електорату – 12-ти мільйонам пенсіонерам», – прокоментував Опанасенко.

Нардеп переконаний, що український пенсійний фонд є банкрутом. Натомість, чи не у кожній розвиненій країні, пенсійний фонд має бути накопичувачем грошей і головним інвестором в економіці.

«В українському пенсійному фонді грошей немає, до того ж, туди щороку потрібно вкладати додаткові кошти. Тому потрібно визнати банкрутство української пенсійної системи і, можливо, перейти на певний симбіоз різних моделей. Зокрема, залишити збільшені пенсії для військових, адже сьогодні є певні об’єктивні причини для цього. Можливо, була б доречна реформа на кшталт азійської системи, де немає пенсій, а є тільки відрахування для військовослужбовців. Натомість для пенсіонерів, яким не вистачає коштів, усі пільги мають монетизуватися і виплачуватися окремо», – вважає Олександр Опанасенко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 14:03 :19