Новини » Світ 21 травня, 2017, 5:10
«Інопланетна мегаструктура» знову прикувала увагу астрономів

Це точно не прибульці, але неймовірно дивна поведінка зірки Таббі в черговий раз змусила астрономів задуматися про таку можливість.

Про це повідомляє invaders.com.ua.

Все почалося ще восени 2015 року, коли астроном Джейсон Райт припустив, що причиною настільки дивної поведінки зірки (а саме – екстремальних змін в яскравості) може бути якась інопланетна магаструктура. Однак, на відміну від попередніх досліджень, які проводилися вже постфактум після змін її яскравості, зараз астрономи вирішили вивчити зірку.

Про те, що зірка знову взялася за старе і почала демонструвати рівень яскравості, що постійно змінюється, днем ​​раніше повідомив через Twitter сам Джейсон Райт.

Як повідомляє портал Popular Science, факт зниження яскравості приблизно на 3 відсотки підтвердила обсерваторія Фейрборн, що знаходиться в Арізоні (США). З урахуванням вже відомих показників зниження яскравості у зірок, це ніяк не можна назвати звичайною поведінкою. Ранні спроби пояснити цей феномен були різноманітними. Як причину розглядали і рій комет, що кружляє навколо зірки, і те, що зірка в буквальному сенсі поїдає одну зі своїх екзопланет, ну, і, зрозуміло, прибульці, які побудували навколо зірки якусь мегаструктуру для видобутку енергії.

Вперше зірка Таббі, або KIC 8462852, була виявлена ​​в базі даних космічного телескопа «Кеплер». З тих пір вона не перестає дивувати як простих астрономів-любителів, так і іменитих учених з усього світу. За більш ніж чотири роки спостереження «Кеплером» рівень вихідного від зорі світла час від часу різко скорочувався. В одному з таких випадків показник падіння яскравості становив аж 20 відсотків. Загалом, чим більше астрономи дивляться на цю зірку, тим більше загадок вона їм створює.

Аналіз старих фотографічних пластин показав, що в цілому за все 20-е століття яскравість зірки знизилася на вражаючі 19 відсотків. Аналіз даних «Кеплера» лише підтвердив, що зниження яскравості має довгограючий характер. У якийсь момент з’явилася ідея, що найкращим варіантом для вирішення загадки зірки Таббі стане пряме спостереження за нею одночасно у всіх спектрах в момент зниження її яскравості. Організувавши успішну краудфандингову кампанію і зібравши необхідні кошти для роботи, астрономи взялися до діла.

Робота закипіла. Астрономи з усього світу, включаючи любителів, тепер спрямовують свої телескопи в сторону зірки Таббі і ведуть спостереження за тим, як прямо зараз змінюється її показники.

«Прямо зараз ми координуємо роботу безлічі різних телескопів», – поділився Райт в інтерв’ю програми SETI, додавши при цьому, що разом з обома телескопами Кека на Гаваях сьогодні вночі до спостереження за зіркою Таббі підключаться безліч інших телескопів з США та інших частин світу.

«Це будуть дуже цікаві вихідні», – заявив Райт.

Слід зазначити, що спочатку в даних телескопа «Кеплер» зірка Таббі виглядала як проста біла цятка на зображенні. Більш точні вимірювання в різних довжинах хвиль дозволять в результаті виключити безліч факторів, які могли б впливати на її рівень яскравості, в кінцевому підсумку залишивши один-два найбільш вірогідних. Наприклад, дані з високим рівнем поглинання синього і ультрафіолетового світла могли б вказувати на те, що навколо зірки є гігантська хмара з пилу. У той же час надлишок інфрачервоного випромінювання міг би говорити на користь гіпотези про кометах.

Але що може підтвердити теорію про гігантські інопланетні спорудження? Мабуть, тільки дуже екстраординарні і в той же час переконливі докази.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:08 :19