субота, 20 травня, 2017, 18:03 Політика
Затриманий ГПУ «хабарник НАБУ» з лютого 2017 року не працює у бюро, – Ситник

У Національному антикорупційному бюро України заявили, що названий у ЗМІ затриманим Генеральною прокуратурою України на хабарі у 150 тис дол. є їх колишнім співробітником.

Про це НАБУ повідомило на своїй сторінці у Facebook.

«У багатьох ЗМІ набула поширення версія, що нібито затриманий займає посаду заступника начальника відділу одного з управлінь НАБУ. Наголошуємо, що людина, прізвище якої згадується у ЗМІ, не працює в Національному антикорупційному бюро з лютого 2017 року. Посада, яку ця особа займала, наразі є вакантною – конкурс на її заміщення було оголошено 12 квітня 2017 року розпорядженням директора НАБУ, про що було повідомлено на офіційному сайті. Прийом документів від кандидатів завершено 14 травня», – йдеться у повідомленні.

При цьому у НАБУ зазначили, що у працівника при звільненні службове посвідчення було вилучено.

У Бюро додали, що їх екс-співробітник вчасно не подав «декларацію при звільненні», про що було повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції.

«Щодо вказування ймовірним затриманим НАБУ як місця роботи в е-декларації за 2016 рік, поданої до Реєстру у квітні цього року – тобто вже після звільнення з Бюро, ця інформація не відповідає дійсності, і, ймовірно, є наслідком помилки при заповненні електронної форми. НАБУ жодним чином не впливає на відомості, які вносять до е-декларацій його діючі та колишні працівники,– це особиста відповідальність кожного з декларантів. Відтак, правову оцінку цьому факту має надати НАЗК, як орган, уповноважений на здійснення перевірки е-декларацій», – зазначили у НАБУ.

Також у повідомленні йдеться, що НАБУ очікує від ГПУ спростування розповсюдженої ними інформації та нележних дій стосовно прес-секретаря, яка оприлюднила неперевірені дані.

«Маючи усі можливості оперативно перевірити вказані факти, Генеральна прокуратура цього не зробила. Жодних звернень в усній чи письмовій формі з приводу перевірки особистості затриманого до Бюро не надходило. Натомість прес-секретар Генерального прокурора поширила недостовірну інформацію на особистій сторінці у соціальній мережі, чим свідомо ввела в оману представників ЗМІ та громадськості. Національне бюро очікує, що Генеральний прокурор забезпечить оприлюднення офіційної перевіреної інформації, а також надасть належну оцінку діям свого прес-секретаря. Зі свого боку, НАБУ вживатиме усіх законних заходів аби непрофесійна поведінка пані Сарган не залишилася без наслідків».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 16:14:49