субота, 20 травня, 2017, 7:11 Економіка
Втрата врожаю через заморозки загрожує підвищенням цін на фрукти та ягоди

Весняні заморозки вже зіпсували врожайність 2017 року. Фахівці попереджають, що вітчизняних полуниці, черешень, абрикосів тощо у продажу не буде, а ціна на імпортні злетить вгору.

Про це повідомляє ТСН.

Шансів урятувати дерева і саджанці при -10 морозу на ґрунті в селян не було жодних. «Груші взагалі не буде», – дивиться на свої дерева пан Микола. Так, само, як годі сподіватися йому на свої яблука та сливи. Левде вродить суниця, але десь одна із сотні можливих.

Синоптики прогнозують чергові весняні заморозки. Прийдуть вони уже за кілька днів. Аграрії, між тим, ще не оговталися від шоку 10-градусних морозів минулого тижня, які убили їхні поля й сади. Шансів врятувати посаджене просто не було.

Аграрії кажуть, що арктичне повітря навесні – не новина. Але щоб такий мороз був у травні – не пригадують. Його порівнюють зі стихійним лихом. І кажуть, що на Київщині, Чернігівщині, Черкащині, Вінниччині та Кіровоградщині вже знищено більше половини сподіваного врожаю. Фермери рахують збитки в мільйонах гривень.

Морозостійкою виявилася смородина, її вціліло найбільше. Але це слабка втіха, бо решту плодово-ягідних культур доведеться імпортувати. Вітчизняні ж будуть на вагу золота – дехто вже прогнозує ціни на 35-40% вищі минулорічних, адже сільгосппідприємства намагатимуться бодай частково компенсувати свої збитки. Експерти ж попереджають, що через негативний досвід частина фермерів відвернеться від цього бізнесу, як надто ризикованого, тож у довгостроковій перспективі Україна може отримати наслідком збільшення залежності від імпорту фруктів і ягід.

Тим часом погода і далі випробовує залишки врожаю на міцність. На 22-23 травня синоптики знов обіцяють мороз на ґрунті до -3 С. В паніці вже прості дачники, які висадили картоплю. Міністерство агрополітики вже взялося рахувати збитки в масштабах країни, і перші дані фахівців невтішні – вони говорять про втрату половини загальної кількості врожаю 2017 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:05:46