субота, 20 травня, 2017, 5:04 Світ
Україна заборонила транзит вантажів у Придністров’я, – «міністр сільського господарства ПМР»

Україна заборонила через свою територію транзит продовольчих вантажів в невизнану Придністровську Молдавську Республіку.

Як передає Цензор.Нет, про це під час екстреного засідання Ради безпеки Придністров’я заявив «міністр сільського господарства і природних ресурсів ПМР» Єфимій Коваль, повідомляє офіційний сайт глави «республіки».

Коваль розповів, що про таку заборону Придністров’ю листом попередила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

«Автори документу посилаються на розпорядження головного державного інспектора ветеринарної медицини України, датований 17 травня поточного року, яким визначено, що з 20 травня пропуск підконтрольних вантажів у режимі транзиту через територію України, які направляються у Придністров’я, буде здійснюватися лише за умови погодження з Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова», – заявив Коваль.

За його словами, в листі було зазначено, що попередні узгодження транзиту по території України у придністровському напрямку «визнані недійсними».

Міністр сільського господарства заявив, що «в Придністров’я через український порт надходять вантажі з 29 країн світу».

Говорячи про потенційні наслідки введених обмежень, міністр сільського господарства і природних ресурсів ПМР зазначив, що в разі недопуску вантажів у порт «наші господарюючі суб’єкти будуть змушені зберігати їх на штрафмайданчику і платити за простій вантажу на території України».

У випадку сухопутного переміщення вантажів через територію України, спрогнозував Коваль, велика ймовірність їх повернення відправнику до врегулювання всіх питань.

Враховуючи зовнішню продовольчу залежність Придністров’я, глава мінсільгоспу попередив, що «рішення України негативно позначиться на продовольчому забезпеченні республіки».

Придністров’я оголосило про суверенітет від Молдови в 1990 році, однак світовим співтовариством незалежність регіону не визнана. Автономія вимагала частина жителів цього регіону. У середині 90-х в Придністров’я офіційно був введений контингент російських миротворчих сил. Молдова наполягає на виведенні російських військових зі своєї території.

Після початку російської агресії в Криму і на Донбасі Україна 21 травня 2015 денонсувала п’ять договорів з РФ, що забезпечували функціонування російського військового контингенту в Придністров’ї.

На кордоні з Придністров’ям України вирила рів шириною 3,5 метра і глибиною від 2 до 3 метрів для блокування руху важкої військової техніки і переміщення контрабандних вантажів. Національна гвардія посилила патрулювання.

Довжина кордону між Україною та самопроголошеною республікою становить 140 км.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 17:28:47