субота, 20 травня, 2017, 0:21 Політика
У НАБУ заявили, що розслідують лише справи Лозового та Дейдея

Детективи НАБУ здійснюють розслідування у кримінальних провадженнях стосовно лише двох депутатів, з яких ГПУ попросила зняти недоторканність – Євгена Дейдея та Андрія Лозового.

Про це йдеться у заяві НАБУ, оприлюдненій на сторінці у Фейсбук.

Згідно з інформацією, ці провадження розпочаті за результатами аналізу е-декларацій зазначених осіб, а також звернення громадських організацій.

«Проте лише стосовно одного з цих двох парламентарів, а саме Євгена Дейдея, проект підозри та відповідного подання до Верховної Ради підготовлено детективами НАБУ за матеріалами проведеного досудового розслідування. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч.3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України («Незаконне збагачення»)», – повідомили у відомстві.

«Щодо решти підозр, то в їхній підготовці детективи участі не брали. НАБУ наразі невідомо, на підставі яких матеріалів досудового розслідування підготовлено ці документи. Тому Бюро наразі утримується від коментарів щодо їхнього змісту та обгрунтованості», – додали в НАБУ.

У відомстві також нагадали, що згідно із ст. 481 Кримінального процесуального кодексу України, письмове повідомлення про підозру народному депутату здійснює генеральний прокурор. Притягнення до кримінальної відповідальності парламентарів за наявності достатніх доказів для підозри відбувається після отримання на це відповідної згоди Верховної Ради. Необхідне для цього подання вносить генеральний прокурор.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 17:51:26