субота, 20 травня, 2017, 10:33 Світ
У Лівії зірвано перемир’я: внаслідок атаки на авіабазу загинуло 140 осіб

Лівії загрожує нове загострення між східним і західним урядами. Підтримуваний ООН уряд в Тріполі заявив про проведення розслідування. Глава Міноборони відсторонений від виконання обов’язків.

Про це повідомляє Німецька хвиля.

Внаслідок нападу на авіабазу Брак аль-Шаті на півдні Лівії загинула щонайменше 141 особа. 103 із загиблих – солдати генерала Хафтара, який підтримує владу в Бенгазі – один із конкуруючих урядів країни. «Солдати повернулися з військового параду і були неозброєними», – пояснив речник неофіційного уряду країни. Решта загиблих – цивільні, які працювали на базі або знаходилися неподалік, пише інформагенція AFP. Частину цивільних масово стратили.

Напад у четвер, 18 травня, очевидно, вчинило угруповання, відоме як «Третя сила», пише інформагенція Reuters. Угруповання формально перебуває в союзі із західним урядом у Тріполі. Західний уряд національної єдності, який користується підтримкою ООН, заявив про утворення слідчої комісії та про тимчасове відсторонення свого міністра оборони від посади до вияснення обставин інциденту.

Після повалення режиму Муаммара Каддафі восени 2011 року Лівія поринула в громадянське протистояння між багатьма збройними угрупованнями. У березні 2017 року лівійські воєнізовані угруповання, які підтримують уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сарраджем, та його противники, які підтримують невизнаний уряд національного порятунку, погодились припинити вогонь у столиці держави Тріполі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 15:57:24