субота, 20 травня, 2017, 14:48 Київ
У Києві деякі мешканці платять за холодну воду, як за гарячу

Чи не щодня у будинках українців постає проблема з подачею гарячої води. І попри те, що з крану з гарячою водою, тече холодна, від комунальних служб приходять платіжки на оплату саме гарячої.

Про це йдеться в програмі соціальних розслідувань «Остання Інстанція» (щопонеділка та щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі ZIK). 

У Києві будинок на проспекті Перемоги – новий, навколо чисто, охайно та зелено. Дім зводив Київський політехнічний інститут. Здавалось, зразковий будинок, але на цьогорічні зимові свята почалися проблеми з опаленням. І саме відтоді гарячої води люди вже не бачили. Зате щомісяця бачать чималі рахунки на оплату.

«Нам приходить оплата в повному обсязі. Без трьох гривень тисяча. А гарячої води як не було, так і немає», – розповіла мешканка будинку на пр. Перемоги, 39 Марина Дударенко.

Мешканці кажуть, «Київенерго» перекладає відповідальність за неполадки на місцеву житлово-експлуатаційну дільницю. А дільниця, тобто ЖЕД – вказує назад на «Київенерго».

У районній керуючій компанії з обслуговування житлового фонду головний інженер пообіцяв провести перевірку в будинку на проспекті Перемоги.

Температура води, яка входить в будинок – 42 градуси. Але в квартирах людей вона зовсім холодна.

Система водопостачання працює так, що по головній трубі гаряча вода подається в будинок. Мешканці користуються нею нерівномірно. Наприклад, в робочий час мало хто відкриває крани. Як наслідок, вода в мережах застоюється і вистигає. Аби цього не відбувалося, треба, щоб гаряча вода постійно циркулювала у трубах.

Щоб вода циркулювала, має працювати зворотний трубопровід. Тоді через головну мережу гаряча вода подається в дім, а коли охолоне – виводиться назад через зворотну мережу. Потім цю воду підігрівають у котельні – і знову пускають у будинок. Але у будинку на  пр. Перемоги, 39 зворотна мережа – або так звана «обратка» – просто закрита!  Представники керуючої компанії зізналися, що між вул. Янгеля і пр. Перемоги, 39 порушена циркуляційна труба.  

Сантехнік показав журналістам, де кілька місяців тому прорвало циркуляційну мережу. Через пошкоджену мережу затопить будівлі поруч. Тому зворотну трубу просто перекрили. Причому зробив це якраз сантехнік пан Олександр.

«Представники «Київенерго» приїхали та розкопали місце, де був можливий прорив. Місце прорву не знайшли – закопали, загорнули і поїхали», – розповів  сантехнік Олександр Чикор.

На запит журналістів у «Київенерго» все ж відповіли: циркуляційний трубопровід гарячої води на цій дільниці пошкоджений та відключений з 1 березня 2017 року, через що мешканцям будинку доводиться деякий час очікувати на гарячу воду після відкриття крану.  

Самі мешканці це заперечують, кажуть на сьогоднішній день гарячої води взагалі немає. Вода йде, як зі звичайного холодного крану.

У листі ж від «Київенерго» запевняють, що мешканці отримують послугу з гарячого водопостачання за відповідним зниженим тарифом. Тому мешканці кажуть, що організація спекулює.  

«Безглуздість в тому, що немає органу, який контролював би цю ситуацію», – зазначив юрист,  мешканець будинку по просп. Перемоги, 39 Валерій Севрюков.

Тим часом міські чиновники можуть лише домовлятися з «Київенерго» і сприяти у вирішенні спірних питань. В керуючої компанії району – ті ж права.

А мешканці уже п’ятий місяць без гарячої води і коли вона з’явиться – невідомо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 11:49 :25