субота, 20 травня, 2017, 14:21 Події
Російські спецслужби готували міжетнічні провокації на Закарпатті, – СБУ
СБУ у Закарпатській області
СБУ у Закарпатській області

У Закарпатській області СБУ завадила провокації російських спецслужб, спрямованій на розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Як повідомили у СБУ, російські спецслужби планували використати конференцію представників національних меншин, яка мала відбутися в Ужгороді, для виголошення закликів до автономії області. Ці гасла мали б зіштовхнути патріотичні сили з представниками нацменшин. Російська сторона також планувала залучити проплачених псевдоактивістів для сутичок і протистояння з правоохоронними органами.
 

«Крім того, в трьох районах області вночі було незаконно розміщено агітаційні конструкції з написами угорською мовою. Банери демонтували комунальники. Агітаційні матеріали виготовило київське поліграфічне підприємство на замовлення агентів російських інформаційних центрів. Жодні місцеві організації до розміщення цих матеріалів стосунку не мали», – йдеться у повідомлення СБУ.

Також 18 травня співробітники СБУ затримала чоловіка, який мав забезпечити відеозйомку провокацій у Закарпатті. Під час бесіди з оперативниками він зізнався, що за 10 тис. грн отримав замовлення на такі матеріали від особи, яка користується телефоном російського оператора.

Чоловік розповів, що неодноразово виконував замовлення з Росії, зокрема, щодо висвітлення подій 2 травня в Одесі. Обов’язковою умовою співпраці російський замовник завжди висував дотримання класичних для спецслужб вимог конспірації.

Громадянина допитали як свідка у відкритому раніше кримінальному провадженні за ст. 110 Кримінального кодексу (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 17:29:42