субота, 20 травня, 2017, 5:40 Економіка
Микольська пояснила, чим Україна зацікавила ізраїльський бізнес

Пряме контейнерне сполучення зробить і українські товари в Ізраїлі, і ізраїльські товари, які прибувають до нас, вигіднішими.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп'ятниці о 19:30 на телеканалі ZIK) заявила Наталія Микольська, заступниця міністра економічного розвитку й торгівлі, торговий представник України.

Як зауважила гостя програми, Ізраїль будує свою політику на тому, щоб забезпечити себе самостійно усім необхідним набором продукції.

«Проте Ізраїль також є країною, яка досить практично ставиться до своєї торгівлі. Вони розуміють, що шлях морем від України до Ізраїлю є недалеким, він є недорогим, і Україна зможе виступити гарантом продовольчої безпеки – альтернативним і додатковим до цього мінімального пакету, який Ізраїль сам виробляє», – зазначила Наталія Микольська.

Гостя програми нагадала, що Ізраїль має зону вільної торгівлю із Європейським Союзом, що дає змогу створити так званий трикутник Ізраїль – Україна – ЄС. До прикладу, ізраїльські інвестиції заходять в Україну, пояснює заступниця міністра, тут створюють виробництво певних товарів із залученням обладнання чи запчастин з Європи, і ці товари у підсумку постачаються у ЄС та Ізраїль, а також на наш внутрішній ринок.

«Це мега-можливості для інвесторів», – каже Наталія Микольська.

З її слів, ізраїльські інвестори розуміють, що для них є важливою зона вільної торгівлі з Україною. Наталія Микольська пояснила, що видатки на виготовлені і транспортовані з Ізраїлю товари до ЄС є вищими, аніж якби продукція була виготовлена в Україні і тоді звідси надійшла на ринок ЄС – відстані є набагато меншими.

«Тому є велика зацікавленість з боку бізнесу Ізраїлю у тому, щоб угода про вільну торгівлю була укладена. При цьому ми розуміємо, що сама по собі угода про вільну торгівлю, навіть якщо вона буде укладена, не буде працювати, поки у нас не буде вирішена одна важлива пересторога, яка існує у нашому логістичному сполученні. Це пряме контейнерне сполучення між Україною та Ізраїлем», – зауважила Наталія Микольська та пояснила, що нині контейнери з українськими товарами перевантажують на інші судна у Греції чи Туреччині і це здорожчує доставку українських товарів на ізраїльський ринок.

Натомість пряме контейнерне сполучення зробить і українські, і ізраїльські товари, які до нас прибувають, вигіднішими.

Ізраїль для України також цікавий тим, що це альтернативне джерело поставки сезонних овочів і фруктів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 02:22:48