п'ятниця, 19 травня, 2017, 13:42 Суспільство
Здоров’я українців перебуває у руках влади

Уживання медикаментів від хвороб серця, які включено у програмі «Доступні ліки», зросло у 2, 5 рази, йдеться у звіті МОЗу. Та це ще не рятівна панацея, бо українці не можуть оплатити собі дороговартісні операції.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK).

Сергію вперше операцію на серці зробити у Луганську. Та поки хірурги робили своє, у медзакладі стався вибух газу. Чоловік постраждав і орган знову почав погано працювати.

«Кожен лікар чи медкомісія, які мене оглядали, говорили, що слід зробити операцію на серце. Але процедура дороговартісна, а стільки коштів у мене немає. Та недавно лікарі сказали, що хірургічне втручання є терміновим, бо через те, що кров погано качається серцем, страждає печінка», – розповідає Сергій.

Сто тисяч гривень на операцію у чоловіка немає. А таких, як він дуже багато. Та у МОЗі йому допомогти не можуть, як і пролікувати пацієнтів із простішими серцево-судинними захворюваннями.

«Я вивчав ситуацію у клініках Києва. Виходить так, що частину коштів сплачує МОЗ, решту має доплатити пацієнт», – каже член Комітету ВР з питань охорони здоров’я Олексій Кириченко.

У планах МОЗу розширити структуру медзакладів, забезпечити їх ангіограмами і необхідними ліками.

«Боротьба із серцево-судинними захворюваннями є пріоритетом у діяльності уряду. Не важливо скільки коштів виділено на медицину цього року, бо цей показник ні про що не говорить», – переконаний заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський. 

У держбюджеті за 2017 рік витрати на охорону здоров’я зросли на 26%, а це 88, 7 млрд гривень. До слова, жодної копійки не дістанеться науковим інститутам. Вони ж крім освітньої діяльності рятують людей від інсультів та інфарктів.

Тож здоров’я українців перебуває в руках виконавчої та законодавчої влади. Без узгодженості дій, Україна і далі лідируватиме у рейтингах серцево-судинних захворювань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 11:03:49