п'ятниця, 19 травня, 2017, 15:59 Події
Засудженого у Криму українця все таки етапували до Росії
Фото: crimeahrg.org
Фото: crimeahrg.org

Засудженого у Криму громадянина України Андрія Лугіна, який перерізав собі вени, протестуючи проти етапування його на територію Російської Федерації, таки вивезли до Мордовії.

Як повідомила дружна засудженого, Лугіна етапували, не надавши необхідного медичного супроводу, передає Український тиждень.

«6 травня надійшла офіційна відповідь на ім’я адвоката від медичної частини СІЗО. Вони повідомили, що його (Андрія Лугіна – ред.) нібито оглянув лікар і його можуть етапувати до Мордовії без медичного супроводу. Через кілька днів без супроводу медпрацівників його вивезли на територію Росії, до міста Краснодара, не знявши шви і не надавши подальшої реабілітації після операції. Після цього його вивезли в Ростов-на-Дону, а потім – до колонії в Мордовію», – розповіла Лугіна.

Вона повідомила також, що звернулася до Європейського суду і в міжнародні правозахисні організації. «Ми подали скаргу до Європейського суду, а також звернулися до Червоного Хреста з приводу його розшуку і надання медичної допомоги», – додала Ірина Лугіна.Нагадаємо, 26 квітня Андрій Лугін перерізав вени, протестуючи проти переміщення до Росії. На початку травня повідомляли, що Лугіна після операції відвезли в невідомому напрямку.

У схожій ситуації опинився й інший громадянин України – Юрій Михайлов, який також тимчасово повернули з території РФ до слідчого ізолятора у Сімферополі. Михайлов також оголосив 24 квітня сухе голодування на знак протесту проти свого майбутнього переміщення. Їхнє переміщення до виправних колоній на території РФ мало відбутися 26 квітня.

Лугін та Михайлов були засуджені ще у 2010 році вироком Апеляційного суду АРК. Рішення набуло чинності в 2012 році за ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Вперше вони були переміщені з території Кримського півострову Федеральною службою виконання покарань РФ на територію Росії в середині 2016 року.

Читайте також: В окупованому Криму планують перегляд права власності на землю та нерухомість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 11:01:15