п'ятниця, 19 травня, 2017, 16:29 Суспільство
Законопроект під № 4511 стимулює «русский мир» повстати, – Вахтанг Кіпіані
Учасники молебню із закликом до депутатів не ухвалювати деякі законопроекти біля будівлі Верховної Ради України у Києві. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Учасники молебню із закликом до депутатів не ухвалювати деякі законопроекти біля будівлі Верховної Ради України у Києві. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Український журналіст Вахтанг Кіпіані вважає, що з двох «церковних» законопроектів, які регулюють життя конфесій в Україні, один корисний, а другий – шкідливий.

Про він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Прочитав обидва законопроекти про УПЦ МП, які внесені у ВР. Звісно, у них УПЦ МП не згадується, але насправді мова лише про неї. Так, ось, один з них під № 4128 – корисний… а ось другий законопроект під № 4511 – це шкідництво», – вважає журналіст.

На думку Кіпіані, законопроект № 4128 «дає можливість самій релігійній громаді вирішувати в демократичний спосіб, до якої церкви належати – євростандарти у чистому вигляді».

«Бо ж як відомо – ідентичність є річчю плинною і якщо громада хоче разом з храмом перейти до іншої церкви – ок, ніхто не може цьому заважати», – написав він.

Водночас другий законопроект,який передбачає погодження з українською владою призначення на церковні посади іноземних громадян, журналіст критикує, тому що вважає, що УПЦ МП його виконувати не буде, і, навіть, більше – це дасть їй привід підняти своїх прихильників на масові акції та запросити Путіна в Україну. Тож, мовляв, краще їх не зачіпати.

«Законопроект під № 4511… проблеми він не вирішує, бо, ясна річ, що УПЦ МП не буде погоджувати єпископів з державою і не буде підписувати сумнівні угоди з держкомрелігії, але стимулює русскій мір повстати, вийти з келій монастирів, з хрущовок, дістати ікони царя Ніколая, роздрукувати портрети патріарха Кіріла, митрополита Онуфрія, владики Чорнобильського Павла і Новинського і піти на майдани, а потім і на вибори», – вважає Кіпіані.

Він переконаний, що «шансів змусити цю церкву перейти з російсько-імперської платформи в такий спосіб – нуль».

«Шансів мобілізувати найбільш страшну частину совєтско-православних з непрогнозованими наслідками аж до «Путін, прийди, захисти канонічне православ’я!» – навпаки», – пише Кіпіані.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 10:55:56