п'ятниця, 19 травня, 2017, 15:27 Політика
«Закон Савченко» допомагав найбільш недобросовісним правопорушникам, – Чорновіл

Замість того, щоб розвантажити слідчі ізолятори, «закон Савченко» ще більше їх наповнив. Адже якщо раніше затримані за важкі злочини намагались йти на співпрацю зі слідством, щоб скоротити своє перебування у СІЗО, то тепер вони лише затягують увесь судовий процес.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Тарас Чорновіл.

«Як не парадоксально, але скасування «закону Савченко» призведе до зменшення кількості тих, хто зараз перебуває у слідчому ізоляторі», – переконаний колишній голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький.

Адже самі ув‘язнені використовували цю норму для того, аби затягнути час перебування в СІЗО, щоб, відповідно, раніше вийти на свободу.

«Це неголослівна заява. За рік дії закону середня кількість осіб, які перебувають у слідчому ізоляторі, лише зросла. Адже ув‘язнені спеціально затягували розгляд своєї справи. Хоча й закон приймався під гаслами «розвантажити слідчі ізолятори». Насправді ж все сталось навпаки. Тож, думаю, зараз усе повернеться на свої місця і працюватиме так, як треба», – розповів Старенький.

Його думку підтримав і політолог Тарас Чорновіл. Мовляв, закон виконав зовсім не ту функцію, яку мав би. Адже замість розвантаження СІЗО ще більше їх наповнив.

«Він навпаки – почав потрохи розвантажувати тюрми, де сиділи ув‘язнені за вироками суду. Хоча й мав би допомогти невинним або затриманим за легкі злочини. Насправді ж усе це спрацювало тільки на користь особливо небезпечних рецидивістів, осіб, які вчинили насильницькі злочини чи не йшли на співпрацю зі слідством, щоб лише затягнути увесь процес», –  вважає Чорновіл.

Так, раніше СІЗО були бездушною системою, у яку людей зганяли масово за кожне невелике порушення. Зараз таких випадків все менше і, як правило, там перебувають особи, обвинувачені за нанесення насильницьких злочинів.

«Ті, хто розуміли, що не зможуть приховати свій злочин, як правило, йшли на співпрацю зі слідством. Та тепер виграють ті, хто умисно затягує процес. Закон спрацював на найбільш недобросовісну частину цього контингенту правопорушників», – зазначив Тарас Чорновіл.  

Дивіться також: Розповіді про погіршення криміногенної ситуації через «закон Савченко» – брехня, – Новіков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 12:30:41