п'ятниця, 19 травня, 2017, 15:28 Світ
В Японії узаконюють зречення імператора Акіхіто
Імператор Японії Акіхіто. Фото: ZIK/EPA/FRANCK ROBICHON
Імператор Японії Акіхіто. Фото: ZIK/EPA/FRANCK ROBICHON

Уряд Японії схвалив законопроект, згідно з яким імператор Акіхіто зможе відректися від престолу. Але цей закон зможе спрацювати тільки один раз.

Про це повідомляє BBC.

У минулому році 83-річний імператор повідомив, що здоров’я і вік не дозволяють йому повноцінно виконувати свої обов’язки. Але в чинному законодавстві Японії немає положення про зречення, тому імператор не може на свій розсуд передати владу спадкоємцю принцу Нарухіто.

Законопроект буде розглядатися в парламенті країни і, як припускають, буде прийнятий.

Імператор Акіхіто переніс операцію на серці і лікувався від раку простати. Він зайняв трон після смерті свого батька, імператора Хірохіто, в 1989 році. Його люблять і шанують в Японії.

У серпні в зверненні до нації він сказав, що починає відчувати обмеження, які накладає на нього вік, і що це привело його до роздумів про роль і обов’язки імператора.

Закон забороняє імператорові висловлюватися з питань політики, тому імператор Акіхіто не міг прямо сказати, що хоче відректися від престолу.

У законопроекті, схваленому Кабінетом міністрів, йдеться про широку підтримку рішення імператора його підданими.

У законопроекті також йдеться про те, що наслідний принц Нарухіто негайно займе Хризантемовий трон, але цей закон не дозволить скористатися правом зречення ні самому Нарухіто, ні його наступнику.

Уряд встановить дату зречення. Очікується, що це буде 18 грудня 2018 року.

Жінкам не дозволяється займати імператорський трон, тому його внучка, принцеса Айко, дочка принца Нарухіто, не зможе зайняти трон свого батька.

Суперечки навколо того, чи може жінка успадковувати трон, виникли в 2006 році, коли у імператора ще не було онуків. Та все стихло, коли в імператорській родині народився хлопчик.

Ця дискусія почалася знову, коли було оголошено, що принцеса Мако – старша внучка імператора Акіхіто – виходить заміж за свого однокурсника.

<nbsp;>

Згідно з японськими законами, після того як шлюб буде укладений, вона повинна буде відмовитися від свого імператорського статусу і почати жити життям звичайної людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 05:58:32