п'ятниця, 19 травня, 2017, 14:49 Політика
В Україні не можна допустити релігійної війни, – Яворівський

Релігійні війни є найстрашнішимиз тих, які тільки можуть бути. В Україні в жодному випадку не можна цього допустити.

Про це в ефірі програми «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат шести скликань Володимир Яворівський.

«Потрібно діяти по-справжньому принципово. Можна пригадати історію Української православної церкви (Московського патріархату) за часів незалежності України. Кравчук питання щодо цієї теми навіть не зачіпав, хоча він був її прихильником. Я пам’ятаю, коли НКВД абсолютно несподівано зібрало Харківський собор, де і було проголошено УПЦ МП. Але зараз до нас схиляється Вселенський Патріарх Варфоломій І. Це було помітно з відсутності Московського патріархату на Кіпрському Вселенському соборі», – розповів колишній нардеп.

Також він розповів, які труднощі можуть постати при ухваленні законів про статус УПЦ МП.

«Не потрібно забувати, що Президент України Петро Порошенко до останнього дня був прихожанином Української православної церкви (Московського патріархату). Саме влада, а в першу чергу – Президент, повинні подавати приклад», – пояснив Яворівський.

За його словами, в образі Московського патріархату Україна у своїй боротьбі за державність, незалежність та цілісність державних кордонів, отримала ворога.

«Те що Московський патріархат – ворог України, помітно по їхньому ставленню до української мови, війни та Путіна. Багато хто навіть не знає, що це за церква і куди він ходить. Сьогодні ми починаємо доносити це до людей. Для цього потрібна чітка позиція влади, потрібно подумати про законопроект щодо статус УПЦ МП. Але я не вірю, що Московський патріархат дотримуватиметься українських законів», – розповів Володимир Яворівський.

Дивіться також: Священики на Донбасі соромляться приналежності до Московського патріархату, – Бригинець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 12:30:36