п'ятниця, 19 травня, 2017, 14:29 Суспільство
Українці змушені самостійно платити за надскладні операції
Лікарі проводять операцію. Фото: Прилепа Олександр/УНІАН
Лікарі проводять операцію. Фото: Прилепа Олександр/УНІАН

Пацієнти з усієї України приїжджають в Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Тут беруться оперувати надскладні вади серця. Для більшості вердикт тутешніх медиків – останній шанс на порятунок. Та от коштів на операції не вистачає.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK).

«Заводять серця, як годинникові механізми» – так говорять про лікарів інституту Амосова. Полікувати серце прийшла сюди і пані Галина.

«Під час другої вагітності у перинатальному центрі Полтави відправили сюди. Сказали, якщо в інституті Амосова дадуть «добро» – народжуй», – пригадує Галина.

Два місяці тому жінка народила. Але після пологів далась в знаки вроджена вада серця. Операцію сказали робити негайно, проте оплата процедури здійснювалась за кошт пацієнта.

«У нас є нова рентген-операційна, яка лише три роки тому була побудована. Тут працюють професіонали. Але мушу сказати, що операцію частково має сплачувати пацієнт, бо державних закупівель не вистачає», – каже лікар-анестезіолог Юрія Ярмолович.

В операційній, за допомогою спеціальної машини, до найменшої деталі організму лікарі пробираються через вени до двигуна людини – серця.

«Через судини ми заводимо дуже тонкі трубочки, а саме – внутрішні серцеві катетери. Далі за допомогою контрастної речовини і потоку крові робимо дослідження органу. Так ми можемо чітко побачити, де є проблемна ділянка», – каже лікар інституту Амосова.

Такі операції тривають щонайбільше годину. Проте фінансів на процедуру не завжди вистачає. Критична ситуація і з післяопераційними ліками. Пацієнти вчергове змушені шукати кошти на лікування самостійно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 11:03:39