п'ятниця, 19 травня, 2017, 9:19 Світ
У Білорусі під сина Лукашенка переносять початок навчального дня у школах
Фото: infosmi.net
Фото: infosmi.net

Чиновники почали виконувати вимогу президента Білорусі Олександра Лукашенка, пересунувши на годину початок навчального дня у школах. Це рішення Лукашенка вже викликало шквал критики і насмішок в країні.

Середні школи Мінська вже отримують розпорядження управлінь освіти про перенесення початку уроків з 8.00 на 9.00. На черзі навчальні заклади в інших регіонах країни. Оскільки до кінця навчального року залишилося півмісяця, то нововведення повинні вступити в дію у вересні.

З ініціативою перенести початок навчального дня в школах виступив Олександр Лукашенко під час свого щорічного послання до народу і парламенту Білорусі 21 квітня. У розділі, присвяченому питанням освіти, президент висловив думку: хвороби дітей пов’язані з тим, що вони мало сплять. При цьому Лукашенко послався на свого молодшого сина, 13-річного Миколу.

«Я питаю, що ти робив на першому уроці? Всі сплять, ну, і я трохи задрімав. Ти ж син президента, так робити не можна», – повідомив подробиці свого спілкування з сином глава держави. І заявив, що заняття в школах повинні починатися о 9 ранку, незважаючи на те, коли починається робочий день у батьків учнів.

До цієї теми він повертався не раз, в тому числі і 12 травня. «Треба нам міняти графік роботи шкіл. Раніше як дев’ята година уроки починати не можна. Хоча деякі батьки виступають проти такого рішення, в першу чергу треба думати про здоров’я дітей і про те, як вони засвоюють матеріал», – сказав білоруський лідер.

Чиновники активно кинулися виконувати побажання президента. Школи вже почали отримувати розпорядження про перенесення початку занять на 9.00. Але тут же виникло багато питань.

По-перше, крім усного побажання Лукашенка, поки ще немає офіційного документа, що регламентує порядок цього перенесення, а також уточнюючого, кого він торкнеться в першу чергу. Справа в тому, що в країні є школи, де заняття відбуваються в одну зміну. Але у великих містах, як правило, двозмінне навчання в зв’язку з великою кількістю учнів. Якщо для перших перенести заняття особливої ​​проблеми нема, то для других це означає продовження навчального дня навіть і до пізнього вечора.

Другий момент важливіший для батьків. На багатьох підприємствах і установах робочий день починається о 8.00, а то й раніше. Виникає логічне запитання: як батьки можуть відвести учнів молодших класів до школи, не запізнившись на роботу? У деяких школах уже заявили, що в таких випадках будуть чергові вчителі з восьмої ранку, тому батьки зможуть приводити дітей до цього часу. Але тоді який сенс в перенесенні початку навчального дня? Виходить, що дітям, яких батьки приведуть до школи до восьмої ранку, доведеться провести там на годину більше в порівнянні з іншими учнями. Та й у вчителів, схоже, робочий день в такому випадку триватиме незалежно від їх бажання, повідомляє DW.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 06:47:24