п'ятниця, 19 травня, 2017, 11:06 Суспільство
Трошки секретів від Лариси Івшиної, як зробити країну і суспільство кращими
Головна редакторка газети «День» Лариса Івшина. Фото: day.kyiv.ua
Головна редакторка газети «День» Лариса Івшина. Фото: day.kyiv.ua

Головна редакторка газети «День» Лариса Івшина переконана – наразі суспільство в Україні лише частково готове до інтеграції з Європою і загальних змін. Однак через це точно не причина для суму: рух однозначно йде. І свідомість людей, яка потроху змінюється, вже готова вирішувати старі проблеми й ставити нові питання до себе, близьких та влади.

Так розпочалися Дні газети «День» у Львові. Головна редакторка Лариса Івшина у затишній атмосфері бесідувала із зацікавленими в антикафе «Communa» про різноманітне: безвіз, заборону російського контенту, інтеграції з ЄС, проблеми суспільства та багато інших тем.

Та зрештою, все можна звести під спільним знаменником – як українцям навчитися любити свою землю, пишатися собою і поважати один одного.

Фото: day.kyiv.ua
Фото: day.kyiv.ua

Пані Івшина запевняє, що маємо значні проблеми із «смисловим полем», яке просто-на-просто не вдалося створити. Люди не можуть відповісти – а коли ж почалися наші проблеми? А тут вже справа серйозного і вдумливого аналізу.

Так, журналісти можуть собі дозволити лагідно поспілкуватися з депутатом, що неприпустимо. І політики взагалі «вилізли нам на шию». Адже, за словами Лариси Івшиної, в кожне вразливе місце владу потрібно бити, і за всім завжди ретельно наглядати.

Фото: day.kyiv.ua
Фото: day.kyiv.ua

«Журналіст завжди має бути у стійці, щоб готуватись напасти. В хорошому сенсі, звісно. Для контролю», – підкреслює лідер «Дня».

Ну й не забувати про цілісність подачі інформації: альтернативна думка, трошки історії та схоже.

Тоді реально вмотивувати людей на якісь дії. Адже вони зрозуміють – все насправді по-іншому, ніж до того говорили.

А з думкою та осмисленням потроху можна вирішити одвічні «вивихи» українського суспільства.

«Ми повинні шляхом аргументації, відкритих діалогів дійти до певної згоди і розібратися, коли почалися наші головні проблеми. Треба чесно проговорити, коли розпочалися ці «вивихи». І головне – чи можна змінити ситуацію нетравматичним шляхом», – підкреслює головна редакторка «Дня».

Фото: day.kyiv.ua
Фото: day.kyiv.ua

Важливо також, щоб журналісти були готові витягнути теми-невидимки: події у суспільстві стаються, а реакції від медіа – просто нема. Серед таких, за словами пані Івшиної, контрреволюція 1994 року в Україні.

Крім того, головна редакторка запропонувала свій варіант бренду держави в Європі. Це екологія, яка базується на ретельному ставленні до відходів та переробці.

Хоч більше користі тут у самому процесі: системність праці, яка згодиться й у інших реформах.

Фото: day.kyiv.ua
Фото: day.kyiv.ua

Додамо, сьогодні у Львові офіційно відкриють вже 18 Міжнародний фотоконкурс газети «День». Тому ще раз хоч трошки поспілкуватися із Ларисою Івшиною точно вийде: сьогодні, о 12:00 у головному корпусі Львівської політехніки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 21:41 :23