п'ятниця, 19 травня, 2017, 19:15 Економіка
Шкрум: Передбачене меморандумом із МВФ зменшення кількості пенсіонерів лякає

Прем’єр-міністр України замість того, щоб подбати про зменшення оподаткування малого і середнього бізнесу, створення точок інвестиційного зростання, обіцяє МВФ, що ми повернемо гроші, зменшивши кількість пенсіонерів та пенсій, а також піднімемо податки. Це не спрацює.

 

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявила Альона Шкрум, народний депутат України («Батьківщина»), коментуючи презентовану у ВРУ прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом пенсійну реформу.

Гостя програми насамперед зауважила, що перш ніж дискутувати про пенсійну реформу, слід вивчити текст і подивитися на пропозиції. Наразі ж, з її слів, уся пенсійна реформа полягає у тому, що написано у меморандумі з МВФ.

«Мене це лякало ще з підписання меморандуму із МВФ, що треба скоротити кількість людей, які отримують мінімальну пенсію, це означає, що треба скоротити кількість пенсіонерів. І що треба не підвищувати пенсію, а якщо й підвищувати, то лише окремим категоріям осіб», – зазначила народний депутат.

Альона Шкрум наголосила, що вважає неприпустимим оподатковувати пенсію працюючих пенсіонерів.

«Не може будь-яка реформа полягати у тому, щоб щось зменшити, заборонити, забрати, підняти тарифи, підняти оподаткування, підняти видатки, а зменшити доходи. Зрозуміло, що треба підвищувати пенсії», – вважає гостя програми і додає, що важливе не лише підвищення, а й те, що людина зможе купити за ці кошти.

Натомість в Україні, продовжує нардеп, вельми сумна ситуація, адже лише на харчі українці витрачають 60 відсотків власних доходів, тоді як у країнах Європи – це 15-20 відсотків.

«Якщо прем’єр-міністр не буде пропонувати точки зростання економіки, точки зростання інвестицій, податкову реформу, яка простимулює хоча б малий бізнес, то все інше веде країну у прірву, як і така пенсійна реформа, на жаль», – вважає гостя програми.

Що ж до заяв прем’єра про те, що головним завданням нині є подолання дефіциту Пенсійного фонду, Альона Шкрум зауважила, що це – не реформа, а вимога МВФ як кредитора, який хоче повернути свої гроші.

«І прем’єр-міністр замість того, щоб сказати, що ми зменшимо оподаткування малого і середнього бізнесу, ми зменшимо ЄСВ, ми зробимо точки інвестиційного зростання і повернемо гроші з прибутку, він говорить, що ми повернемо гроші, бо ми зменшимо кількість пенсіонерів, зменшимо кількість пенсій і піднімемо податки. Це не спрацює, це – замкнене коло», – переконана Альона Шкрум.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 21:25:12