п'ятниця, 19 травня, 2017, 14:46 Політика
Розповіді про погіршення криміногенної ситуації через «закон Савченко» – брехня, – Новіков

Скасування «закону Савченко» – помилка українських нардепів. Так, після його прийняття довелось звільнити багатьох злочинців, однак ця ситуація поступово б змінювалась, бо судді зрозуміли, що обвинувачених у легких злочинах не варто утримувати роками у СІЗО.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив адвокат Ілля Новіков.

На його думку, скасування «закону Савченко» – велика помилка. Усі розповіді про те, що після нього погіршиться криміногенна ситуація – брехливі. Адже розробники розуміли, що після ухвалення цього документа доведеться негайно випустити багатьох злочинців, однак ситуація поступово б змінювалась.

«Це тривало б недовго – судді уже розуміють систему, вони усвідомили: якщо перед ними стоїть серйозний злочинець, його потрібно засуджувати на більші строки», – розповів адвокат.

Він зазначив, що за його інформацією, після ухвалення скандального законопроекту ситуація із запобіжними заходами, які виносять обвинуваченим, покращилась. Адже слідчі та судді уже розуміють, що не варто тримати підозрюваних у легких злочинах у СІЗО по півроку, або й довше.

«Несправедливо, коли люди проводять в ізоляторах по кілька років та втрачають там здоров‘я. Адже умови утримування у СІЗО не покращуються і альтернативою було б побудувати такі пункти утримання, умови в яких не калічать людей», – вважає Новіков.

Та в свою чергу колишній голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький зазначив: цей закон діє лише на користь осіб, яких визнали винними. Натомість ті, хто провів роки в ізоляторі і довів свою невинуватість, не отримують жодних компенсацій. А таких налічується 25 відсотків від усіх затриманих.

«Якраз практика показала, що цей закон діє несиметрично і працює на ту категорію людей, які найменше його заслуговують. Дійсно, умови у СІЗО важчі, ніж в колонії, але ці проблеми потрібно вирішувати іншими методами. Натомість це закон спрацював на організовану злочинність», – переконаний Старенький.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 01:43:32