п'ятниця, 19 травня, 2017, 20:32 Економіка
Заборона російського контенту не суперечить правилам СОТ, – експерт

Із погляду міжнародної торгівлі та правил Світової організації торгівлі (СОТ), рішення про блокування російського програмного продукту не несе для України негативних наслідків, та не суперечить угодам СОТ.

Про це розповіла заступник міністра економічного розвитку й торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 19:30 – 20:30 на телеканалі ZIK).

Цього тижня Президент України підписав рішення РНБО про запровадження санкцій щодо майже п’ятисот російських компаній, зокрема в галузі цифрових технологій.

«Ця заборона на пряму не стосується українських експортерів, воно скоріш передбачає обмеження імпорту в Україну товарів та послуг з Росії. Із того часу, коли було запроваджене це рішення, поки що жодних хвиль занепокоєння від українських експортерів не було. До того ж, із погляду міжнародної торгівлі та правил СОТ, ми бачимо, що відповідна заборона не несе для України негативних наслідків», – прокоментувала Наталія Микольська.

Натомість, додає експерт, Україна як суверенна держава, коли бачить загрозу своїй національній безпеці, має право запроваджувати обмежувальні заходи, і це також передбачено угодами СОТ.

«Оскільки Росія є державою, яка проявляє до України військову, торговельну та економічну агресію, то для Україні єдиним способом захисту залишається тільки обмежувати діяльність компаній, які приймають участь, або є частиною цієї агресії», – прокоментувала торговий представник України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 17:50:15