п'ятниця, 19 травня, 2017, 17:45 Світ
Президент Польщі закликає допомагати біженцям у їхніх країнах
Мігранти у наметовому таборі в Парижі. Фото: ZIK/EPA/ETIENNE LAURENT
Мігранти у наметовому таборі в Парижі. Фото: ZIK/EPA/ETIENNE LAURENT

Польський президент Анджей Дуда виступає проти примусового розміщення іммігрантів у Польщі. Сьогодні після зустрічі з німецьким президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром він зазначив, що Польща відкрита на прибульців з інших країн, але таких, які хочуть приїхати туди добровільно.

Про це повідомляє «Польське радіо».

«Якщо хтось хоче до Польщі приїхати – може до Польщі приїхати, якщо хтось хоче в Польщі залишитися – може, згідно з чинними правилами, в Польщі залишитися. Але ми нікого не привозимо і нікого не затримуємо силою. Я тішуся, що польський уряд у цій справі такої ж думки, як я», – сказав польський очільник.

Анджей Дуда відстоює позицію, що ключовою є допомога біженцям у місцях їхнього проживання, в охоплених війною регіонах.

«Якщо ми маємо яким-небудь способом справді запобігти міграційній кризі, – треба здійснювати заходи на місці, перш за все там, де джерело цієї кризи. Саме там потрібна допомога і туди повинні бути направлені засоби, щоб ця допомога мала реальний вимір», – сказав президент.

Президент зазначив, що Польща допомагає біженцям на Близькому Сході, а також відкрита на мігрантів зі східного напрямку – зокрема, торік видала 1 мільйон 300 тисяч віз громадянам України та Білорусі.

Своєю чергою, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що релокація біженців не означає створення для них спеціальних таборів.

Цього тижня Європейська комісія знову погрожувала Польщі позовом до суду за відмову приймати біженців. Йдеться про втікачів, що перебувають у тимчасових таборах у Греції та Італії.

Напередодні глава МВС Польщі заявив про те, що Євросоюз повинен відправляти мігрантів на батьківщину.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 06:57:47