п'ятниця, 19 травня, 2017, 19:56 Політика
Найєм: Депутати, які не проголосували за санкції, залежні від оточення Януковича

За постанову щодо запровадження санкцій проти Віктора Януковича та його оточення не проголосували ті депутати, які досі залежні від осіб, які були в санаційному списку.

Таку думку висловив народний депутат України Мустафа Найєм в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

Депутати не підтримали запровадження санкцій проти Віктора Януковича та його оточення. Деякі парламентарі наголошували, що не проголосували через технічні несправності системи голосування, а деякі просто зізналися, що прогуляли. За відповідну постанову проголосувало тільки 202 депутата.

«Сама по собі постанова щодо запровадження санкцій прийнята через слабкість системи. Оскільки наші правоохоронні органи, зокрема ГПУ та СБУ, не можуть довести до кінця справи проти осіб у списку. Адже за логікою, держава не може накладати санкції на своїх же громадян. Для цього мають працювати суди та ті ж правоохоронні органи, які повинні засуджувати, конфісковувати майно, забороняти в’їзд та саджати за грати», – прокоментував Найєм.

Натомість дотиснути людей у санаційному списку вирішили через волю депутатів.

«Нам запропонували список одіозних відомих людей, які загрожують державі. Коли постанову винесли на голосування, то половина БПП не проголосувала за неї, і чверть «Народного фронту» також не віддала свої голоси. Не голосували і решта депутатів з різних об’єднань, які досі залежні від осіб, які були в санаційному списку», – певен нардеп.

Також депутат зауважив, що в цьому списку не опинився Ренат Ахметов, який довгий час фінансував Януковича та усі його президентські кампанії.

«Ті, хто вносили постанову розуміли, що в парламенті залишилося дуже багато залежних від Рената Ахметова людей, відтак вони не будуть голосувати проти нього. Тому ця постанова – це чергове намагання маніпулювання думкою», – наголосив Мустафа Найєм.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 21:25:39