п'ятниця, 19 травня, 2017, 1:30 Політика
Нардеп назвала граничний термін перебування в СІЗО у країнах ЄС

Людина в країнах ЄС не може перебувати довше, ніж п’ять років у СІЗО без того, щоб отримати вирок. У такому випадку їй дається можливість вийти на волю. А про що ми можемо говорити – є випадки, коли в Україні люди сидять в СІЗО без вироку не роками, а десятиліттями.

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 9:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK Вікторія Войціцька, нардеп фракції «Самопоміч», коментуючи скасування закону Савченко.

Ведуча Лейла Мамедова запитала, чому фракція «Самопоміч» голосувала по-різному – з 26 депутатів 8 голосів – «за», 2 – «проти», і «утримались» – 9 обранців.

«Я утрималась, виходячи з тої логіки, що перший закон був хибним і другий не вирішує питання. Ми будемо виходити з тим рішенням, яке є справедливим, доречним і напрацьованим у європейських колег», – пообіцяла пані Войціцька.

На переконання обранця, десятиліття у СІЗО є вироками українській системі – прокуратурі й судам. «Бо дуже часто затягуються судові процеси у зв’язку, наприклад, з відсутністю прокуратури», – наголосила депутат «Самопомочі».

Окремо нардеп закликала частіше оприлюднювати цифри – наслідки дії кожного схожого закону. «Тоді ми можемо говорити, який позитивний чи негативний ефект матиме скасування норми чи існування її. Але маємо говорити про те, що повинні бачити і результат реформи прокуратури – а ми його не бачимо», – констатувала пані Войціцька.

Нардеп закликала своїх колег у Верховній Раді бути справедливими стосовно людей і ініціювати введення європейських норм – до 5 років терміну перебування в СІЗО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 06:52:34