п'ятниця, 19 травня, 2017, 10:51 Львів
На Дрогобиччині вшанували пам’ять матері Івана Франка Марії Кульчицької

У с. Ясениця Сільна Дрогобицького району Львівської області, у якому народилася мати Івана Франка Марія Кульчицька, велично пройшло загальносільське свято вшанування її пам’яті у недавно відкритій актовій залі НВК.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на сектор з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

Школярі озвучили цікаві маловідомі сторінки із життя матері і батька поета, порушили різноманітність тем, сюжетів, жанрів. Щирі вірші на громадянські мотиви звучали з вуст учнів 5-8 класів. У виконанні дев’ятикласників присутні почули пристрасні рядки поезій про зміст життя: «Човен», «Чого являєшся мені у сні», «Товаришам із тюрми», народні пісні матері Франка, що стали супутниками й утіхою всього життя поета, а також інсценізацію уривків історичної повісті «Захар Беркут» та драми «Украдене щастя». Із цікавістю слухали інсценізацію вірша «Доля», написаного вчителем математики місцевої школи Світланою Чаплею.

У святі взяли участь найменші діти, які порадували інсценізаціями вірша «Киця», казки «Старе добро забувається».

Учасники свята не лише торкнулися душею до святині Каменяра, але й відчули себе бодай на мить частиною великого народу, який страждав ледь не ціле тисячоліття, але який не вдалося поховати ворогам.

Живе слово і музика зворушили присутніх, спонукали замислитися: чи міг би я так прожити своє життя, як Іван Франко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 05:58:13