п'ятниця, 19 травня, 2017, 22:20 Політика
Микольська: Серед перспективних ринків для України є Євросоюз і… Бангладеш

Через агресію Російської Федерації сектори, які були серед «чемпіонів», зараз знаходяться у певному занепаді. Йдеться про українське машинобудування, у тому числі авіабудування і авіапослуги.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп'ятниці о 19:30 на телеканалі ZIK) заявила Наталія Микольська, заступниця міністра економічного розвитку й торгівлі, торговий представник України, коментуючи питання щодо експортної стратегії нашої держави.

Одним із завдань, каже гостя програми, є окреслити перспективні сектори, і з цієї точки зору було визначено кілька груп.

Перша з них – це сектори-«чемпіони», тобто ті, які вже показують великі обсяги експорту. Йдеться про українську харчову продукцію різної переробки. Другий сектор стосується інформаційних та комунікаційних послуг, які нині опинилися серед лідерів.

«Друга група товарів – це сектори, які були серед «чемпіонів», але зараз знаходяться у певному занепаді. Це є українське машинобудування, у тому числі авіабудування і авіапослуги. Ці сектори страждають насамперед через агресію Російської Федерації», – розповіла Наталія Микольська.

Третій сектор належить до тих, «що ростуть». Ідеться про сектор креативних індустрій (зокрема, книговидання, виготовлення музичних кліпів, реклами тощо) і туризму.

Так, українське книговидання, як зауважила гостя програми, розвивається, і багато видавництв друкують на території України книги іноземних авторів, які потім постачають за кордон. На території України також виробляють велику кількість кліпів, реклами.

«А туризм вважається частиною експорту, і як показало Євробачення і ті статті, які ми бачимо у закордонних ЗМІ, за цим є наше майбутнє», – вважає заступниця міністра економічного розвитку й торгівлі.

Серед перспективних ринків для українського експорту, на які орієнтуються в Україні, насамперед – Євросоюз, а також ринки, з якими Україна «недоторговує» - США, Китай, Японія, Великобританія (у контексті Брексіту), Індія, Швейцарія, країни арабського світу. Як приклад, пані Микольська назвала Бангладеш, та пояснила, що країни з великою кількістю населення важливі для України, адже вона може стати для них гарантом продовольчої безпеки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 02:09:53