п'ятниця, 19 травня, 2017, 20:54 Економіка
Микольська: є можливість збільшити експорт до ЄС на 200 млн доларів у рік

У випадку підтримання рішення Європейської Комісії щодо торговельних преференцій для України, ми отримаємо зростання експорту до ЄС, за попередніми оцінками, в обсязі від 150 до 200 мільйонів доларів у рік.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп'ятниці о 19:30 на телеканалі ZIK) заявила Наталія Микольська заступниця міністра економічного розвитку й торгівлі, торговий представник України.

Гостя програми нагадала, що торік Європейська комісія внесла на розгляд Європейського парламенту свою пропозицію щодо надання Україні додаткових односторонніх преференцій, які стосуються зниження мит на деякі промислові товари і збільшення квот для безмитного ввозу деяких аграрних українських товарів на три роки. Європейський парламент має прийняти рішення щодо цієї пропозиції, проте час розгляду затягнувся.

«Рішення, яке було оприлюднене минулого тижня, – це рішення, яке було прийняте за результатами розгляду комітету з питань міжнародної торгівлі і воно полягало у такому: Комітет у принципі підтримав надання Україні односторонніх торговельних преференцій. Разом з тим, Комітет зазначив, що є ряд чуттєвої продукції, яку Європейському парламенту рекомендували виключити із цього проекту. До цієї чуттєвої продукції належить ряд аграрної продукції, зокрема, томатна паста, українська пшениця та ще деякі продукти. Із промислової лінійки – це одна лінійка з добрив, які виробляються в Україні», –розповіла Наталія Микольська.

Гостя програми наголосила, що не йдеться про фінальне рішення Європарламенту, а про рекомендації комітету, які іще розглядатимуть на парламентських слуханнях. Наталія Микольська висловила сподівання, що Верховна Рада України звернеться до Європейського парламенту з тим, щоб це рішення прийняли у повному обсязі.

«Я сподіваюся, що європейські парламентарі зрозуміють у якій ситуації через російську агресію ми перебуваємо, яких збитків зазнає наша економіка лише через торговельну агресію, я вже не говорю про військову агресію, і підтримає це рішення у повному обсязі», – наголосила Наталія Микольська.

У результаті, продовжила гостя програми, у найгіршому випадку ми отримаємо Європейського парламенту про надання нам торговельних преференцій у меншому обсязі, ніж заявлявся Комісією.

«У випадку підтримання рішення Європейської Комісії, ми отримаємо зростання нашого експорту до ЄС, за нашими попередніми оцінками, в обсязі від 150 до 200 мільйонів доларів у рік у зв’язку з тим, що нам були надані ці преференції», – наголосила Наталія Микольська.

З її слів, у цій ситуації, зокрема, виграють виробники томатної пасти, аграрії, виробники дротів, взуття.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 17:50:33