п'ятниця, 19 травня, 2017, 12:31 Політика
Мусимо шукати альтернативу олігархічним платформам
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Ми завжди повинні пам’ятати уроки історії і згадувати відому фразу Чемберлена, який сказав: «Я привіз вам мир», а після цього, як ми побачили, почалась Друга світова війна. І робити висновки, що будь-які способи умиротворення агресора завжди лише підігрівають апетит, який зростає і приводить до більших жертв.

Ми дуже сподіваємось, що ці уроки вивчить нова адміністрація Трампа, з якою намагаються вийти на контакт усілякі лобісти «російського міра», олігархи з планами капітуляції чи пропозиціями «болючих» компромісів для України.

Українська дипломатія має робити все можливе, щоб не допускати на шпальтах провідних видань, як The Wall Street Journal, просування подібних компромісів, як, наприклад, плану капітуляції, який пропонує олігарх Віктор Пінчук, різні аналітичні центри, а грати на випередження, нав’язувати своє бачення мирного врегулювання, не шляхом гібридної дипломатії, яка призведе до гібридного миру, а фактично «російського міру».

Ми повинні чітко і принциповою через наших друзів і союзників – країн Балтії, Польщі та інших доводити, що ми пам’ятаємо уроки історії і доносити цю позицію до адміністрації Трампа, щоб вона не піддаватись на такі «мирні» плани.

Ми бачимо різницю між умиротворенням агресора і справжнім миром, якого прагнуть українці. І Трамп повинен розуміти, що млява політика за часів Обами стосовно Росії якраз є одним із способів умиротворення агресора. Натомість потрібно зайняти принципову жорстку позицію і використовувати весь можливий арсенал, не лише санкції, і чинити тиск на агресора, щоб він робив конкретні кроки для зрушення на сході України, зокрема в безпековій частині.

Що стосується лекції екс-спікера США Ньюта Гінгріча у приміщенні Дипломатичної академії на запрошення олігарха Віктора Пінчука, який позиціонував на ній себе так, наче він представляє Українську державу, і водночас продовжуючи монополізувати цей майданчик для просування власних бізнес-інтересів через контакти політиків, наближених, у даному разі, до президента Трампа.

Насправді, Україна та українські представники повинні активно брати участь у всіх міжнародних платформах, де є можливість порушувати питання безпеки, обороноздатності, а це Мюнхенська конференція з безпеки, у Таллінні конференція Леннарта Мері, Брюссельський безпековий форум, Всесвітньо-економічний форум у Давосі. Крім того, існує декілька світових енергетичних форумів, де обговорюються питання енергетичної безпеки. І водночас нам потрібно організовувати власні форуми, як це роблять різні країни. Наприклад, Словаччина має безпековий форум GLOBSEC, Польща – економічний форум у Криниці, а також Варшавський безпековий форум, на яких ці країни відстоюють національні інтереси.

І ми повинні шукати альтернативу олігархічним платформам, на які запрошуються, наприклад, голлівудські зірки з конкретними підтекстами. Нам треба орієнтуватись на тих підприємців та патріотичні сили, які не хочуть використовувати такі платформи для відмивання свого іміджу, для формування лояльного для себе середовища. Це мають бути платформи, які реально підтримують захист і просування наших національних інтересів, побудову партнерств, і загалом посилення України.

Ми завжди повинні пам’ятати уроки історії і згадувати відому фразу Чемберлена, який сказав: «Я привіз вам мир»....

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 19:56:14