п'ятниця, 19 травня, 2017, 6:50 Економіка
Китай здійснив потужний прорив у видобутку газу

В Піднебесній стартував видобуток газогідратів з підводного морського родовища. Всього за 8 днів з «палаючого льоду» вдалося добути більше 120 тисяч кубометрів газу з вмістом метану до 99,5%.

Китайці заявили про прорив з експериментом по видобутку газових гідратів з родовища, яке розташовується на дні Південно-Китайського моря, – повідомляє «Диалог».

В Геологічній службі Міністерства земельних і природних ресурсів Китаю розповіли, що розробка газового родовища гідрату під умовною назвою «палаючий лід» стартувала 10 травня і успішно триває вже більше тижня.

У відомстві повідомили, що всього за 8 днів розробки родовища, розташованого на глибині понад 1200 метрів від поверхні моря, вдалося добути більше 120 тисяч кубометрів газу з вмістом метану до 99,5%.

Геологічна служба назвала успіх експерименту історичним проривом, досягнутим виключно власними силами. Підкреслюється, що це досягнення буде мати «серйозні наслідки».

До речі, за оцінками фахівців, з одного кубометра «палаючого льоду» можна отримати більше 160 кубометрів метану. Вважається, що світові запаси газогідратів на порядок перевищують запаси «звичайного» природного газу.

Неважко здогадатися, чим закінчиться прорив Китаю на вуглеводневому ринку, ця країна зможе надати найсильнішу конкуренцію Росії та Ірану. Останні поряд з США і Катаром до недавнього часу вважалися лідерами серед експортерів природного газу. Тепер їм доведеться «посунутися».

Що стосується США, то їм китайська конкуренція настільки сильно не загрожує, оскільки Штати самі в даний момент активно розвивають свою енергетичну промисловість: видобувають і «звичайний» природний, і сланцевий газ. А ось на економіці країн-бензоколонок, таких як РФ, цей китайський прорив може відбитися вельми істотним чином.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:29:35