п'ятниця, 19 травня, 2017, 19:41 Політика
Купрієнко розповів, чому прем’єр Гройсман є нині «незамінним»

Змінити прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана без волі на те Президента неможливо, а очільник держави цього не зробить, адже замінити пана Гройсмана не має ким.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Олег Купрієнко, народний депутат України («Радикальна партія України»).

«У нас – парламентсько-президентська республіка за Конституцією. За фактом – диктаторсько-президентська. Яка найбільша фракція у ВРУ? Блок Петра Порошенка. Хто керує цим блоком? Мабуть, Президент. Хто поставив Гройсмана і чия він людина? Президента. У задачі риторично питається: чи можна змінити прем’єра, якщо на те, не буде волі Президента? Чи є воля Президента? Ні, тому що поставити наразі нема кого. Треба проводити якість реформи, якісь дії, розказувати, що ми боремося, бо, не дай Бог, невдоволення людей – то наступна революція змете всіх і все», – заявив гість програми.

Альона Шкрум, народний депутат України («Батьківщина»), наголосила: «Якби у нас відбувалося за Конституцією, уряд би опирався на конкретних людей, які проголосували за коаліцію і коаліція призначила уряд, і він мав би легітимність. Тут проблема у тому, що конкретно за цей уряд люди не голосували, адже конкретно Президент запропонував пана Гройсмана, і в пана Гройсмана немає легітимності у ВРУ, щоб проводити рішення», – каже Альона Шкрум.

А тому, щоб провести рішення, продовжує гостя програми, прем’єру слід звертатися до Президента, «щоб він проводив перемовини, «нагинав» депутатів, домовлявся з Ахметовим і Опоблоком, давав якісь преференції олігархам, а ті «нагинали» своїх депутатів у фракціях «Відродження» і «Воля народу», і так збирати рішення».

«А реформи так не робляться», – резюмувала Альона Шкрум.

Гостя програми додала, що результатів діяльності уряду Гройсмана не помітно – людям аж ніяк не стало жити краще.

«Але і політичної відповідальності немає. Ну, який у нас прем’єр-міністр пішов у відставку, поніс якусь відповідальність, були кримінальні справи і була хоч якась відповідальність на ньому? Оцю політичну культуру ми ще не відчули, але я впевнена, що це не за горами», – вважає Альона Шкрум.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 06:37:50