п'ятниця, 19 травня, 2017, 12:51 Політика
Кандидати до ВСУ, які отримали «чорну мітку» від Громадської ради, успішно пройшли далі
Фото: Прокопенко Олександр/УНІАН
Фото: Прокопенко Олександр/УНІАН

Триває другий етап конкурсу до нового Верховного суду, який буде ухвалювати остаточні рішення, як остання, касаційна інстанція. Наразі більшість кандидатів, які отримали «чорну мітку» від Громадської ради доброчесності, успішно пройшли далі.

Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»), які провели розслідування щодо підбору суддів у кримінальну касацію – той відділ Верховного суду, який буде розглядати в тому числі й корупційні злочини.

Наразі більшість кандидатів з негативним висновком від Громадської ради доброчесності пройшли далі. Загальні результати щодо усіх кандидатів мають оприлюднити після всіх співбесід.

Чи не найменшу кількість балів – 90 – кандидат може отримати на тестах. Лише у цій частині конкурсного відбору комісія на підрахунок ніяк не впливає, бо рахує машина. Найбільшу ж кількість балів можна отримати тоді, коли члени комісії виставляють їх на власний розсуд.

Так, 250 балів передбачені за професійну етику: 100 – за морально-психологічні якості, 150 – за неназвані «інші показники». Розпливчате формулювання «інші показники» трапляється також в оцінюванні критеріїв доброчесності, де за них нараховують 150 балів, а 100 – за інтегративність. Ще по 100 балів член комісії може дати кандидату за особисту та соціальну компетентність. Але не виключено, що бали за окремими критеріями члени комісії так і не оприлюднять.

Співбесіди мають завершитися наприкінці травня. Далі – голосування членів комісії за кандидатів, щодо яких є негативний висновок від Громадської ради доброчесності. Згодом – оприлюднення імен переможців (це 30 найкращих кандидатів у кримінальній касації Верховного суду і ще по стільки ж – в інших трьох). Але досі незрозуміло: оприлюднюватимуть лише загальний бал, відданий за кандидатів, чи за зрізом усіх критеріїв; чи повідомлять про те, як саме голосував кожен член комісії за кожного кандидата, чи ні.

«Схеми» виявили, що низка кандидатів до Верховного суду – чинні судді – або не склали присягу, або зробили це ще в іншій державі – Радянському Союзі. Деякі кандидати зазначили в анкеті, що їх рекомендують політики та урядовці, чим поставили під сумнів свою незалежність від політичних впливів. Крім того, деякі члени комісії не завжди оголошують про самовідвід у випадку знайомства з кандидатом, що може свідчити про потенційний конфлікт інтересів та нерівність усіх учасників конкурсу.

Читайте також: Кандидати у Верховний Суд України не можуть пояснити великі статки своїх дітей, – розслідування ZIKу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 05:49:58