п'ятниця, 19 травня, 2017, 17:11 Світ
Французькі журналісти написали відкритого листа Макрону
Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: newscult.com
Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: newscult.com

Журналістські спілки п’ятнадцяти французьких ЗМІ, головні редактори, а також організація «Репортери без кордонів» висловили протест у зв’язку зі стратегією комунікації Єлисейського палацу.

Про це пише RFI.

Вони опублікував відкритий лист президентe Еммануелю Макрону, в якому протестують проти намірів вибирати певних журналіст для супроводу його під час поїздки в Малі.

«Завтра (в п’ятницю, 19 травня – RFI) ви вирушаєте в вашу першу поїздку в Малі в якості президента Франції. Перед вашим від’їздом ми хочемо повідомити вам про нашу стурбованість президентською комунікаційної стратегією», – сказано в листі. – «Хіба не Єлисейський палац повинен вибирати тих, хто має право супроводжувати вас у поїздках, якою б не була їх тематика (Оборона, дипломатія, економіка, освіта, соціальна політика та ін)».

«У той час як до інформації відносяться всі з великою недовірою», – підкреслюється у відкритому листі, опублікованому в усіх ЗМІ, що її підписали ЗМІ, – «то вибір вами журналіста, який буде публікувати звіт про ваших поїздках, сприятиме ще більшому розмиванню межі між журналістикою і комунікацією і принесе шкоду демократії».

Відкритий лист підписали, зокрема, такі медіа як RFI, AFP, BFMTV, Le Figaro, Le Monde та інші.

Журналісти також висловили свою стурбованість тим фактом, що вони не змогли поставити запитання міністрам після закінчення першого засідання уряду, як це було прийнято раніше.

Крістоф Кастанер, представник нового уряду, відповів у четвер, 18 травня, що президент Макрон не має наміру «обмежувати інформацію», але вимагає від міністрів «конфіденційності» і «дисципліни». Він також сказав, що журналісти попросили покинути двір Єлисейського палацу «з практичних міркувань», тому що сеанс традиційної фотографії членів уряду в цей раз проходив на сходах палацу.

«Починаючи з наступного тижня журналісти отримають можливість задавати питання міністрам», – пообіцяв він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 23:50:01