п'ятниця, 19 травня, 2017, 14:07 Політика
Багато українців не мають достатнього трудового стажу, – Чорновіл

Те, що певна частина людей не мають достатнього трудового стажу, є найбільшою проблемою для запровадження пенсійної реформи.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 10:00-12:00, 13:00-15:00 та 17:00-19:30 на телеканалі ZIK) заявив політолог Тарас Чорновіл.

«Трудові книжки в Україні вже не є обов’язковими. Потрібно просто підтвердити свій трудовий стаж необхідними довідками. Це є трохи проблемним, бо може зайняти кілька місяців. Але більшість людей досі зберігають трудові книжки, за винятком тих, хто родом з Донбасу. Коли людина працює на виробництві і їй офіційно виплачують зарплату, то з неї автоматично відраховують єдиний соціальний внесок», – пояснює політолог.

На його думку, в Україні зараз є дуже мало людей, які до шістдесяти років не мали б п’ятнадцяти років трудового стажу.

«Коли вже в людини є ці 15 років стажу, то вона матиме мінімальну пенсію, якою вона є сьогодні. Єдине, що ця пенсія індексуватиметься і збільшуватиметься з часом. Але це зростання не буде значним. Раніше шістдесяти років на пенсію ти не вийдеш, навіть якщо матимеш достатній стаж. Але після досягнення шістдесятирічного віку, якщо в тебе є стаж у 25 років, то за розрахунками, які виходять по єдиному соціальному внеску, можна розраховувати на значно більшу пенсію», – розповідає експерт.

Також він вважає, що обов’язковий трудовий стаж з часом збільшуватиметься до 35 років, як це є в Європейському Союзі.

«Може бути таке, що людина працювала, але уникала сплати єдиного соціального внеску. І при цьому вона отримувала гідну зарплату і має певні заощадження. Формально їй потрібно теж мати цю саму пенсію, щоб потім не виникло проблем, наприклад, при оформленні візи. Тоді людина може доплатити відповідну суму соціального внеску. Тобто людина може різними способами досягнути двадцятип’ятирічного стажу, який є цілком адекватним», – пояснив Тарас Чорновіл.   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 06:01:14