четвер, 18 травня, 2017, 15:42 Київ
Мешканці Ірпеня, збунтувались проти майбутнього житлового комплексу, – «Житлоблуд»

Мешканцям Ірпеня доводиться роками захищати свій ліс від забудовника. Люди переконують: компанія «Орлан інвест-групп» знищує їхні зелені насадження, аби звести багатоповерхівку. Мовляв, при цьому підприємці не дбають ані про екологію, ані про законність будівництва. Мер міста причетний до фірми-забудовника. Тож не дивно, що комплекс зводять із порушеннями будівельних норм.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Мешканці Ірпеня, що проживають поруч із Гостомельським шосе, збунтувались проти майбутнього ЖК «Дубровський». Скандал навколо забудови триває уже два роки – люди навіть розповідають, як забудовник нацьковував на них тітушок та не допускав на територію представників обласної прокуратури.

«Навколо нас залишилось лише трохи більше двадцяти соток сосен. Тож ми не погодились на будівництво. Та одного разу, вдень, коли ми всі були на роботі, приїхали люди із тітушками і почали встановлювати залізний паркан», – розповідає місцева активістка Валентина Ліферова. 

Тоді ж, за клопотанням прокуратури Київської області, на цю земельну ділянку було накладено арешт. Однак, за словами ірпінців, дерев це не врятувало – представники забудовника самовільно зрубали насадження. Місцеві вважають, що знищення лісу вплине на екологію міста. Це побоювання підтверджує і голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, до якої й зверталися ірпеньські активісти. Через тотальну вирубку лісових масивів для зведення нових багатоповерхівок, навколо Києва зникають природні фільтри. Це й є причиною постійних смогів над столицею.

«Коли ми виїхали на Гостомельске шосе, виявилось, що у забудовника взагалі не було жодних дозвільних документів. Навіть тоді, коли здійснювалась вирубка, з‘ясувалось, що у державному реєстрі немає цієї ділянки, яку вони взяли в оренду під будівництво. Найстрашніше, що органи місцевого самоврядування виходять за межі повноважень, виділяючи землі, які насправді є житловими масивами, незаконно встановлюють відновну вартість цих насаджень, забудовники її швиденько сплачують і зносять дерева. Це незаконна дія – від самого початку і до кінця», – розповідає Тетяни Тимочко.

У свою чергу директор будівельно-інвестиційної компанії «Орлан інвест-групп» Антон Мирончук запевняє: його фірма працює чесно. Мовляв, за зрубані дерева заплатив штраф і навіть, протягом усього часу, коли будівництво заморозили, справно сплачує оренду.

«За два роки там сплачено близько 20 тисяч доларів. Сама ж земельна ділянка призначена під багатоквартирну забудову. Причому сформованою вона була уже давно», – запевняє пан Мирончук.

Та громада переконує: немає нічого дивного у тому, що всупереч численним порушенням ДБН, «Орлан інвест-групп» отримав необхідну дозвільну документацію на будівництво. Мовляв, ця компанія пов‘язана із мером Ірпеня Володимиром Карп’юком. У свою чергу Антон Мирончук відкидає усі звинувачення громади. Мовляв, ділянку під забудову передала попередниця Карп‘юка Мирослава Свистович.

«Особисто Мирослава Богданівна сформувала цю земельну ділянку під багатоквартирну забудову. За її підписом там присвоєний кадастровий номер. А зараз вона грається в активістів», – каже Антон Мирончук.

Та жінка переконує: ще у 2006 році СБУ попросило її виділити землі на Гостомельському шосе взамін на реконструкцію місцевої аптеки. Іншу ж частину ділянки виділили церкві з умовою збереження зеленої зони.

«Одразу, коли мене зняли з посади, депутати скасували надання дозволу на будівництво храму і договір про відведення земельної ділянки СБУ. Зараз, мабуть, вони десь відшукали це рішення і змінили обриси земельної ділянки», – припускає Мирослава Свистович. 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 23:46:51