четвер, 18 травня, 2017, 17:39 Економіка
Уряд ухвалив механізм перерахування субвенції на погашення різниці у тарифах
Рахунки за житлово-комунальні послуги. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Рахунки за житлово-комунальні послуги. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

18 травня на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено постанову «Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування».

Про це 18 травня інформує прес-служба АМУ.

Ця постанова є останнім нормативно-правовим актом, прийняття якого було передбачено Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 03.11.2016 № 1730-VIII. Нагадаємо, що Закон спрямований на вирішення проблеми погашення заборгованості з різниці між фактичною вартістю послуг з тепло- та водопостачання і затвердженими тарифами. За попередніми оцінками, заборгованість з різниці в тарифах складає близько 5 млрд. грн., відповідні кошти закладені в Державний бюджет на 2017 рік, але відшкодування не здійснювалося, оскільки після прийняття Закону розроблялися та ухвалювалися підзаконні нормативно-правові акти.

Асоціація міст України проаналізувала надісланий Мінрегіоном на погодження проект Урядової постанови та висловила деякі зауваження.

За словами Олександра Слобожана, прийнятий Урядом документ має забезпечити можливість комунальних підприємств житлово-комунальної сфери врегулювати таке болюче для них питання останніх років, а також отримати з державного бюджету кошти для погашення заборгованості з різниці в тарифах за надані послуги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 06:48:15