четвер, 18 травня, 2017, 11:33 Регіони
У лісах на Закарпатті з′явився зубр
У лісах на Закарпатті з′явився зубр
У лісах на Закарпатті з′явився зубр

У лісах Воловецького району місцеві жителі стали помічати зубра.

 Про це повідомляють місцеві лісівники.

Як розповів директор ДП «Воловецьке ЛГ» Василь Росол, він і працівники лісової охорони неодноразово зустрічали цього звіра. Його бачили на відстані 300 метрів і останній раз в на околицях сіл Нижні Ворота і Задільське.

«Так, зубр в угіддях Воловецького району дійсно зустрічається, бачили дорослого самця. Побачив перший раз його в минулому році, схожий на корову, тільки важить під 1200 кілограмів, – розповів лісівник. Буквально у суботу нам дзвонили і сказали, що бачили зубра на полі біля Нижньоворітського лісництва в кварталі 5, де раніше проходила вузькоколійка, – розповів Василь Росол. – Швидше за все, він мігрував зі Старосамбірського району або Білорусі, де тварин багато і за ними дуже серйозно доглядають природоохоронні служби», – додав лісівник.

Директор держлісгоспу розповів, що поки він бачив самця, тому, швидше за все, він в Закарпатті поки один.  Ще не відомо, чи повертається він назад в білоруську частину зони. «Ці тварини стадні. Коли самець стає дорослим, його виганяють, він починає ходити сам, іноді відходячи надто далеко», – пояснює фахівець.

Аби зубри прижилися у цій місцевості і тут виникло стадо, самцеві потрібні як мінімум кілька самок, – інформують в прес-службі Закарпатського лісового господарства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 05:27:05