Новини » Суспільство 18 травня, 2017, 19:26
Цього року під час вступної кампанії діятиме система коефіцієнтів, – міністр

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що приймальні комісії вишів будуть враховувати цього року при зарахуванні на навчання абітурієнтів сільські та галузеві коефіцієнти.

Про це Гриневич повідомила на сьогоднішній прес-конференції в Одеській облдержадміністрації, характеризуючи особливості цьогорічної вступної кампанії, повідомляє Укрінформ.

«Міністерство освіти і науки внесло зміни до правил прийому цьогорічних вступників вишів, передбачивши при зарахуванні на навчання абітурієнтів сільські та галузеві коефіцієнти. Що це означає на практиці? Якщо вступник до вишу навчався у сільській школі, то до набраних ним балів представники приймальних комісій вишів будуть додавати при зарахуванні «сільський коефіцієнт – 1,02». Тобто бал випускника сільської школи стає дещо більшим. Чим це зумовлено? Передусім тим, що сьогодні де-факто маємо нерівний доступ до якісної освіти», – зазначила міністр.

«На сільських територіях, згідно зі статистикою, – пояснила Гриневич, – 33 відсотки десятикласників навчаються у класах, де є менше десяти учнів. Це означає, що один учитель викладає декілька, іноді до п’яти навчальних предметів: фізику, англійську мову і фізкультуру. Тому мусимо хоч якось підтримати цих випускників, що не отримують якісної освіти».

Що стосується введеного «галузевого коефіцієнта», уточнила міністр, то вирішили сформувати додаток пріоритетних спеціальностей і спеціалізацій, до якого включили в основному інженерно-технічні спеціальності. Студентам, що обрали такі спеціальності, доводиться напруженіше працювати, здобуваючи спеціальні знання і вміння, порівняно з навчанням на факультетах гуманітарних наук. Враховано також факт недоборів вступників на інженерно-технічні спеціальності. Щоб мотивувати вступників обирати ці спеціальності, передбачили при зарахуванні «галузевий коефіцієнт – 1, 03».

І, нарешті, для вступників, які обирають для навчання столичні виші, кожен здобутий бал при зарахуванні дорівнює «1,0», а тим абітурієнтам, що вступають до вишів у обласних центрах, наприклад, в Одесі, Львові, Дніпрі чи Харкові, до кожного набраного балу додається «регіональний коефіцієнт – 1,01». Якщо вступник обере для навчання виш у Луганській чи Донецькій областях, то при зарахуванні на навчання буде враховано «регіональний коефіцієнт – 1,03», а при вступі до вишів інших областей – «регіональний коефіцієнт – 1,02», – уточнила міністр.

Таким чином, за словами Гриневич, міністерство стимулює абітурієнтів вступати не лише до столичних, а й вишів обласних центрів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 04:00 :33