четвер, 18 травня, 2017, 8:31 Події
Сьогодні в Україні згадують депортацію кримських татар
Учасники траурного мітингу присвяченого річниці депортації кримськотатарського народу. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY
Учасники траурного мітингу присвяченого річниці депортації кримськотатарського народу. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY

18 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони СРСР з Криму в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР були депортовані кримські татари.

Як повідомляє Укрінформ, всього було виселено 238,5 тисячі кримських татар, без урахування демобілізованих військових. У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина – це діти до 18 років. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом. О 12 годині в Україні оголосять хвилину мовчання у пам’ять про жертв депортації.

Також о 12:00 в усіх кафедральних храмах УПЦ Київського Патріархату протягом 5 хвилин дзвонитимуть дзвони на на знак солідарності з кримськотатарським народом та скорботи. Поминальним дзвоном відзначать цей день у Володимирському кафедральному соборі та монастирях – Михайлівському Золотоверхому, Михайлівському Видубицькому і Феодосіївському.

В Києві в театрі Національної опери о 16 годині відбудеться Вечір-реквієм за участю Президента України.

Потім о 18 годині почнеться мітинг на Майдані Незалежности, присвячений пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Після мітингу о 20 годині демонструватиметься прем’єра художнього фільму Ахтема Сейтаблаєва «Чужа молитва».

Окрім Києва скорботні заходи пройдуть у багатьох містах України – Херсоні, Львові, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Одесі та ряді інших.

Читайте також: Завтра у багатьох українських церквах помянуть кримських татар.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:17:45