Новини » Політика 18 травня, 2017, 21:30
Рішення про блокування російського контенту було прийняте кілька місяців тому, – Сюмар

Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики не було відомо про те, що влада збирається ввести в дію рішення РНБО про заборону російського інтернет-контенту та програмного забезпечення.

По це розповіла Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 19:30 – 20:30 на телеканалі ZIK).

«Українське законодавство передбачає єдину підставу для блокування сайтів – за порушення авторського права. Відповідно, якщо у соцмережі «Вконтакті» дійсно було багато піратського ресурсу, то яку загрозу становить бухгалтерська програма – суспільству не пояснили», – зауважила голова Комітету.

Експерт пояснює, що в українському законодавстві є закон про санкції, який дозволяє блокувати роботу певних ресурсів. Проте, коли це обмеження йде в протиріччя зі свободою вираження, то такі дії можна трактувати по-різному.

«Дуже погано, що коли таке рішення про обмеження приймалося, то не було публічної дискусії з цього приводу. Не було якісного обґрунтування та роз’яснення такого рішення. Натомість, суспільству мали б показати усі небезпеки використання російського ресурсу і пояснити, у який спосіб це можна замінити, тобто які є альтернативи», – прокоментувала Сюмар.

Фахівець додала, що рішення про блокування приймалося ще декілька місяців тому, але введене в дію було тільки зараз. Тому за цей час можна було підготувати зрозуміле обґрунтування та пояснення для населення.

Дивіться повний випуск програми «FACE 2 FACE»: Вікторія Сюмар

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 09:25 :59