четвер, 18 травня, 2017, 20:09 Політика
Результат закону Савченко – 35 життів, які не повернемо, – Гончаренко

Із вчинених злочинів за час дії закону Савченко – 35 вбивств, 25 згвалтувань, 1400 крадіжок. Мова йде зокрема про тяжкі злочини, і це насправді надзвичайно важка ціна за помилку Верховної Ради.

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 9:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив Олексій Гончаренко, заступник голови фракції БПП, коментуючи скасування закону Савченко.

Обранець констатував, що скасуванням змін до законодавства Рада виправила свою помилку. «Бо ми всі зробили помилку, коли ухвалили цей закон. Я б назвав його закон Савченко-Тимошенко – Надія на той час перебувала в ув’язненні у РФ. А «Батьківщина» тоді просувала закон. Його ухвалили з гуманітарних міркувань – щоб не було задовгого слідства», – нагадав пан Гончаренко.

Втім, за словами нардепа, життя продемонструвало, що за час дії закону 1200 людей вийшли достроково на волю і в підсумку 15% з них скоїли злочини, хоча зазвичай є 10%.

«Слава Богу, ми виправили помилку. Хоча безумовно, нам треба розглядати відповідальність правоохоронних органів за те, що люди багато місяців і років проводять у СІЗО. І це відбувається до того, як вони отримали вирок», – зауважив обранець.

Депутат запропонував встановлювати крайній термін слідства, але не вносити зміни до законодавства так механічно, як це зробили із ухваленням закону Савченко.

«У нашому фольклорі популярний мотив «червоне і чорне». Так і тут – звичайно, хтось, хто не скоював злочину, і тепер йому доведеться сидіти довше – але коли в країні розгул злочинності, чи можемо ми випускати вбивць, ґвалтівників, розбійників і давати їм можливість вийти на волю?», – риторично запитав Олексій Гончаренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 21:32 :50