четвер, 18 травня, 2017, 12:18 Політика
Портников про засудження Human Rights Watch заборони російських сайтів: ноги ростуть з ФСБ?

Координатор правозахисної організації Human Rights Watch Таня Купер, яка назвала блокування російських соціальних мереж «Цинічним, політично продуманим нападом на свободу поширення інформації», до того, як зайнятися Україною, працювала в московському офісі організації.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Віталій Портников.

«Відмінне місце для вербування, скажу я вам. І якщо пані Купер його уникла, то це не означає, що агентами ФСБ не стали десятки її колег, якими буквально нашпиговані всілякі правозахисні організації», – зазначив журналіст.

«Про це завжди потрібно пам’ятати, коли читаєш подібні заяви. І нашим громадянам, і нашим спецслужбам», – додав він.

Президент Петро Порошенко 16 травня підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, згідно з яким в Україні буде заблоковано доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», ресурсів Yandex, а також заборонено використання бухгалтерського програмного продукту 1С.

Із повним списком юридичних осіб, що потрапили під санкції, можна ознайомитися тут.

Указ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Механізм блокування доступу до цих сайтів доручено відпрацювати Кабінету Міністрів та Службі безпеки за участі Нацбанку.

Human Rights Watch засудила такий крок. Натомість у НАТО визнали, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні є «питанням безпеки, а не свободи слова».

У Міністерстві інформаційної політики України заявили, що соцмережі «ВКонтакте», «Одноклассники» та ресурси Yandex і Mail.ru вже давно використовуються російськими спецслужбами як інструмент у «гібридній війні».

Нацкомзв’язку вже попередила інтернет-провайдерів, що їх штрафуватимуть за відмову блокувати російські сайти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:37:19