Новини » Політика 18 травня, 2017, 22:55
Політреформа може стати альтернативою перевиборів, – Сюмар

Ідея політреформи може бути одним із шляхів виходу із політичної кризи в Україні, яка може статися вже восени.

Таку думку висловила голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 19:30 – 20:30 на телеканалі ZIK).

Лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк запропонував «Великій сімці» (або G7) свою ідею політреформи в Україні, яка передбачає змінити політичний устрій у державі таким чином, щоб прем’єр мав більше повноважень, а президент – менше.

Заступник голови депутатської фракції «Народний фронт» Вікторі Сюмар пояснює таке рішення звичною практикою, коли рейтинг чинного Президента в країні падає.

«Мені здається, що кожному президенту, який втрачав свій рейтинг, його радники приносили подібну ідею. Я не виключаю, що у такої реформи можуть бути певні перспективи. Оскільки сьогодні система державної влади є розбалансованою і її необхідно вводити в цей баланс», – прокоментувала Сюмар.

Відтак, додає нардеп, треба визначитися, що тільки Президент відповідає за конкретні питання, або ж визначити конкретну відповідальність уряду, куди Президент не повинен втручатися.

«Сьогодні відповідальність та функціонал різних гілок влади є досить гібридними, що породжує багато політичних криз в країні. Я б не виключала, що така політична криза може статися вже восени. Оскільки є багато зацікавлених у провокуванні цієї кризи, а також достатня кількість внутрішніх конфліктів. Якщо така криза все ж відбудеться, то одним із шляхів виходу із неї може стати політична реформа, а не, наприклад, перевибори», – пояснила Вікторія Сюмар.

Дивіться повний випуск програми «FACE 2 FACE»: Вікторія Сюмар

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 22:43 :54